Doskonała forma i grad medali żorskich karateków!

W doskonałej dyspozycji znajdują się w ostatnich tygodniach zawodnicy Klubu Sztuk Walki Shogun Żory. Nasi zawodnicy potwierdzili świetną formę przywożąc w sumie aż 20 medali z zawodów w Wodzisławiu Śląskim oraz Rudzie Śląskiej!

Młodzi zawodnicy pod kierownictwem sensei Dariusza Kudyka najpierw wystartowali w jubileuszowym X Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta Wodzisław Śląskiego. Reprezentanci Żor wywalczyli tam aż 10 medali. Złoto w kumite młodzików do 55 kg zdobył Miłosz Myszkowski. Na najwyższym stopniu podium stanęły też: Marta Zmarzły w kumite młodziczek do 50 kg oraz Wiktoria Niemiec w kumite dziewcząt 10-11 lat. Po srebrne medale sięgnęli Szymon Kieczka w kata junior/senior, Daria Słupik w kumite młodziczek do 50 kg oraz dwukrotnie Kacper Żesławski w kata kadetów i kumite kadetów do 50 kg. Paulina Chorągwicka zdobyła natomiast srebro w kumite młodziczek +50 kg oraz brąz w kata młodziczek. Na najniższym stopniu podium stanął też Wojtek Mańka w kumite chłopców do 9 lat.

Prawdziwym sprawdzianem formy żorskich karateków był jednak III Puchar Śląska Dzieci i Młodzieży Karate Kyokushin w Rudzie Śląskiej, na który pojechało dziewięcioro zawodników Klubu Sztuk Walki Shogun Żory, pod kierownictwem Dariusza Kudyka. W tym niezwykle mocno obsadzonych zawodach wzięło udział aż 364 zawodników z 27 śląskich klubów. Nasi zawodnicy spisali się doskonale przywożąc do Żor aż 10 medali i zajmując wysokie, 5 miejsce w klasyfikacji drużynowej. Szymon Kieczka wywalczył złoto w kumite juniorów do 60 kg oraz zajął  4 miejsce w kata. Paulina Chorągwicka była bezkonkurencyjna w kumite juniorek młodszych do 55 kg, a Marta Zmarzły w kumite juniorek młodszych do 50 kg. Na najwyższym stopniu podium stanął też Jakub Lis, który nie dał szans rywalom w kumite młodzików +55 kg. Srebrne medale zdobyli: Mateusz Gaś w kumite juniorów +75 kg i Kacper Żesławski w kumite młodzików do 45 kg. Na trzecim miejscu zawody ukończyli: Miłosz Myszkowski w kumite juniorów młodszych do 55 kg, Daria Słupik w kumite juniorek młodszych do 50 kg oraz Wiktoria Niemiec w dwóch kategoriach - kumite kadetek + 35 kg i kata kadetek.

Najnowsze:

Konsultacje społeczne ws. projektu „Gminy z dobrą energią"

Prezydent Miasta Żory zaprasza  mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych projektu Regulaminu naboru wniosków i realizacji projektu pn. „Gminy z dobrą energią" - wymiana urządzeń grzewczych w budynkach mieszkalnych na terenie Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego.

4 maja Punkt Paszportowy będzie nieczynny

W piątek 4 maja 2018 roku nie będzie można załatwić spraw związanych z wydawaniem paszportu w Punkcie Paszportowym, znajdującym się przy ul. Bramkowej 28 w Żorach.

Awaria telefonu w Ośrodku Interwencji Kryzysowej

Osoby, które chciałyby w najbliższych dniach skontaktować się z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej w Żorach powinny skorzystać z tymczasowego numeru telefonu komórkowego. Związane jest to z awarią linii telefonicznej w OIM.

Rodzinna zabawa podczas „Biegu Nadziei”

Już w najbliższą niedzielę, 22 kwietnia w Parku Cegielnia biegacze i miłośnicy Nordic Walking wezmą udział w Charytatywnym „Biegu Nadziei”.

Urząd Miasta stawia na e-usługi

Dzięki dofinansowaniu unijnemu w Urzędzie Miasta Żory wdrożonych zostanie 8 e-usług publicznych, które umożliwią zdalną interakcję z klientami.