Doskonała forma i grad medali żorskich karateków!

W doskonałej dyspozycji znajdują się w ostatnich tygodniach zawodnicy Klubu Sztuk Walki Shogun Żory. Nasi zawodnicy potwierdzili świetną formę przywożąc w sumie aż 20 medali z zawodów w Wodzisławiu Śląskim oraz Rudzie Śląskiej!

Młodzi zawodnicy pod kierownictwem sensei Dariusza Kudyka najpierw wystartowali w jubileuszowym X Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta Wodzisław Śląskiego. Reprezentanci Żor wywalczyli tam aż 10 medali. Złoto w kumite młodzików do 55 kg zdobył Miłosz Myszkowski. Na najwyższym stopniu podium stanęły też: Marta Zmarzły w kumite młodziczek do 50 kg oraz Wiktoria Niemiec w kumite dziewcząt 10-11 lat. Po srebrne medale sięgnęli Szymon Kieczka w kata junior/senior, Daria Słupik w kumite młodziczek do 50 kg oraz dwukrotnie Kacper Żesławski w kata kadetów i kumite kadetów do 50 kg. Paulina Chorągwicka zdobyła natomiast srebro w kumite młodziczek +50 kg oraz brąz w kata młodziczek. Na najniższym stopniu podium stanął też Wojtek Mańka w kumite chłopców do 9 lat.

Prawdziwym sprawdzianem formy żorskich karateków był jednak III Puchar Śląska Dzieci i Młodzieży Karate Kyokushin w Rudzie Śląskiej, na który pojechało dziewięcioro zawodników Klubu Sztuk Walki Shogun Żory, pod kierownictwem Dariusza Kudyka. W tym niezwykle mocno obsadzonych zawodach wzięło udział aż 364 zawodników z 27 śląskich klubów. Nasi zawodnicy spisali się doskonale przywożąc do Żor aż 10 medali i zajmując wysokie, 5 miejsce w klasyfikacji drużynowej. Szymon Kieczka wywalczył złoto w kumite juniorów do 60 kg oraz zajął  4 miejsce w kata. Paulina Chorągwicka była bezkonkurencyjna w kumite juniorek młodszych do 55 kg, a Marta Zmarzły w kumite juniorek młodszych do 50 kg. Na najwyższym stopniu podium stanął też Jakub Lis, który nie dał szans rywalom w kumite młodzików +55 kg. Srebrne medale zdobyli: Mateusz Gaś w kumite juniorów +75 kg i Kacper Żesławski w kumite młodzików do 45 kg. Na trzecim miejscu zawody ukończyli: Miłosz Myszkowski w kumite juniorów młodszych do 55 kg, Daria Słupik w kumite juniorek młodszych do 50 kg oraz Wiktoria Niemiec w dwóch kategoriach - kumite kadetek + 35 kg i kata kadetek.

Najnowsze:

Sesja i dyżury Żorskiej Rady Seniorów

Żorska Rada Seniorów stawia sobie za cel integrację, wspieranie i reprezentowanie środowiska osób starszych w naszym mieście. Przed nami kolejna sesja, podczas której będą obradowali członkowie rady. Osoby zainteresowane sprawami seniorów mogą także zgłosić się na dyżury.

Sesja Rady Miasta – styczeń 2018

Najbliższa sesja Rady Miasta, podczas której żorscy radni spotkają się, by obradować nad ważnymi dla miasta sprawami, odbędzie się w czwartek 25 stycznia w sali narad Urzędu Miasta przy Rynku 9. Rozpocznie się o godzinie 14:00.

Upamiętniono 73 rocznicę Marszu Śmierci

Złożeniem kwiatów na zbiorowej mogile 23 więźniów zamordowanych w Żorach, podczas ewakuacji obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau w styczniu 1945 roku, uczczono w naszym mieście pamięć ofiar tzw. Marszu Śmierci.

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem – 18 stycznia 2018 r.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach ostrzega, że na terenie województwa śląskiego mogą wystąpić silne porywy wiatru.

Wyborco, sprawdź czy jesteś w rejestrze

Przeprowadzałeś się lub wyjeżdżałeś z Polski? Wyjechałeś ze swojej miejscowości na studia lub do pracy? Zmieniałeś adres zamieszkania albo zameldowania?  Upewnij się, że jesteś wpisany do rejestru wyborców tam, gdzie teraz mieszkasz!