Żorzanki ścięły włosy dla kobiet chorych na raka!

Kilkadziesiąt ochotniczek z naszego miasta wzięło udział w akcji „Zmień los - oddaj włos”, której celem było zebranie włosów, przeznaczonych na peruki dla kobiet walczących z chorobami nowotworowymi. Finał akcji, organizowanej we współpracy z Fundacją Rak’n’Roll, odbył się na żorskim rynku.

Tegoroczna edycja akcji rozpoczęła się kilka miesięcy wcześniej w żorskich szkołach i miała na celu nie tylko zebranie włosów potrzebnych na peruki dla kobiet chorych na raka, ale też przełamanie tabu i zwiększanie świadomości młodzieży na temat chorób nowotworowych. W tym roku w kampanii wzięły udział trzy żorskie szkoły: Gimnazjum nr 2,  Zespół Szkół nr 2 oraz  Zespół Szkół  nr 8.

Podczas finału akcji, który odbył się w piątek 26 maja na żorskim rynku włosy obcięły: Beata Bujoczek, Natalia Langowska, Emilia Pilch, Maria Strzelczyk, Oliwia Tomala i Wiktoria Przeliorz. Za profesjonalne ścięcie włosów ochotniczkom odpowiedzialne były Katarzyna Galla z salonu fryzjerskiego Trendy Hair Fashion oraz fryzjerki z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żorach – Nikola Laskowska oraz Sonia Jendrzejewska.

Finał przedsięwzięcia obfitował w wiele wydarzeń towarzyszących. Poza obcinaniem włosów można też było m.in. spróbować zdrowych potraw, przekąsek i deserów, obejrzeć pokaz fryzur przygotowany przez uczniów CKZiU w Żorach, wziąć udział w zajęcia fitness z Weroniką Poradą – Miss Fit Polski Publiczności 2016 oraz poćwiczyć na Power Bike’ach z Dagmarą Makarską. Gościem specjalnym imprezy była Patrycja Wieja - zwyciężczyni programu „Projekt Lady”. Wszyscy chętni mogli też zważyć się na specjalnej wadze, analizującej skład ciała oraz podpisać oświadczenie woli oddania swoich organów do przeszczepu, w ramach kampanii Drugie Życie.

Z rynku uczniowie przenieśli się do kina „Na Starówce”, gdzie odbyło się  podsumowanie działań prowadzonych w żorskich szkołach. Po obejrzeniu filmowych prezentacji młodzież mogła wysłuchać najlepszych „Listów do raka”, których autorami byli: Kaja Szańska, Zofia Juraszek oraz Angelika Kococik. Zwieńczeniem całej akcji był bezpłatny seans filmu pt. „Nie jesteś sobą” w reż. George’a C. Wolfe’a.

Sponsorami finału akcji „Zmień los - oddaj włos” byli: VITASPORT, Leroy Merlin, kino „Na Starówce”, salon fryzjerski Trendy Hair Fashion, Kaufland, piekarnia Witoszek, Weronika Porada oraz Fabryka Formy.

Lista salonów fryzjerskich, które biorą udział w ogólnopolskiej akcji znajduje się na stronie internetowej www.raknroll.pl

Oddaj włos

Najnowsze:

Konsultacje społeczne ws. projektu „Gminy z dobrą energią"

Prezydent Miasta Żory zaprasza  mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych projektu Regulaminu naboru wniosków i realizacji projektu pn. „Gminy z dobrą energią" - wymiana urządzeń grzewczych w budynkach mieszkalnych na terenie Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego.

4 maja Punkt Paszportowy będzie nieczynny

W piątek 4 maja 2018 roku nie będzie można załatwić spraw związanych z wydawaniem paszportu w Punkcie Paszportowym, znajdującym się przy ul. Bramkowej 28 w Żorach.

Awaria telefonu w Ośrodku Interwencji Kryzysowej

Osoby, które chciałyby w najbliższych dniach skontaktować się z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej w Żorach powinny skorzystać z tymczasowego numeru telefonu komórkowego. Związane jest to z awarią linii telefonicznej w OIM.

Rodzinna zabawa podczas „Biegu Nadziei”

Już w najbliższą niedzielę, 22 kwietnia w Parku Cegielnia biegacze i miłośnicy Nordic Walking wezmą udział w Charytatywnym „Biegu Nadziei”.

Urząd Miasta stawia na e-usługi

Dzięki dofinansowaniu unijnemu w Urzędzie Miasta Żory wdrożonych zostanie 8 e-usług publicznych, które umożliwią zdalną interakcję z klientami.