Żorzanki ścięły włosy dla kobiet chorych na raka!

Kilkadziesiąt ochotniczek z naszego miasta wzięło udział w akcji „Zmień los - oddaj włos”, której celem było zebranie włosów, przeznaczonych na peruki dla kobiet walczących z chorobami nowotworowymi. Finał akcji, organizowanej we współpracy z Fundacją Rak’n’Roll, odbył się na żorskim rynku.

Tegoroczna edycja akcji rozpoczęła się kilka miesięcy wcześniej w żorskich szkołach i miała na celu nie tylko zebranie włosów potrzebnych na peruki dla kobiet chorych na raka, ale też przełamanie tabu i zwiększanie świadomości młodzieży na temat chorób nowotworowych. W tym roku w kampanii wzięły udział trzy żorskie szkoły: Gimnazjum nr 2,  Zespół Szkół nr 2 oraz  Zespół Szkół  nr 8.

Podczas finału akcji, który odbył się w piątek 26 maja na żorskim rynku włosy obcięły: Beata Bujoczek, Natalia Langowska, Emilia Pilch, Maria Strzelczyk, Oliwia Tomala i Wiktoria Przeliorz. Za profesjonalne ścięcie włosów ochotniczkom odpowiedzialne były Katarzyna Galla z salonu fryzjerskiego Trendy Hair Fashion oraz fryzjerki z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żorach – Nikola Laskowska oraz Sonia Jendrzejewska.

Finał przedsięwzięcia obfitował w wiele wydarzeń towarzyszących. Poza obcinaniem włosów można też było m.in. spróbować zdrowych potraw, przekąsek i deserów, obejrzeć pokaz fryzur przygotowany przez uczniów CKZiU w Żorach, wziąć udział w zajęcia fitness z Weroniką Poradą – Miss Fit Polski Publiczności 2016 oraz poćwiczyć na Power Bike’ach z Dagmarą Makarską. Gościem specjalnym imprezy była Patrycja Wieja - zwyciężczyni programu „Projekt Lady”. Wszyscy chętni mogli też zważyć się na specjalnej wadze, analizującej skład ciała oraz podpisać oświadczenie woli oddania swoich organów do przeszczepu, w ramach kampanii Drugie Życie.

Z rynku uczniowie przenieśli się do kina „Na Starówce”, gdzie odbyło się  podsumowanie działań prowadzonych w żorskich szkołach. Po obejrzeniu filmowych prezentacji młodzież mogła wysłuchać najlepszych „Listów do raka”, których autorami byli: Kaja Szańska, Zofia Juraszek oraz Angelika Kococik. Zwieńczeniem całej akcji był bezpłatny seans filmu pt. „Nie jesteś sobą” w reż. George’a C. Wolfe’a.

Sponsorami finału akcji „Zmień los - oddaj włos” byli: VITASPORT, Leroy Merlin, kino „Na Starówce”, salon fryzjerski Trendy Hair Fashion, Kaufland, piekarnia Witoszek, Weronika Porada oraz Fabryka Formy.

Lista salonów fryzjerskich, które biorą udział w ogólnopolskiej akcji znajduje się na stronie internetowej www.raknroll.pl

Oddaj włos

Najnowsze:

Sesja Rady Miasta Żory – lipiec 2018 r.

Najbliższa sesja Rady Miasta, podczas której żorscy radni spotkają się, by obradować nad ważnymi dla miasta sprawami, odbędzie się w czwartek, 26 lipca w sali narad Urzędu Miasta przy Rynku 9. Rozpocznie się o godzinie 14:00.

Posiedzenia komisji Rady Miasta – lipiec 2018 r.

W tygodniu poprzedzającym sesję Rady Miasta Żory na swoich posiedzeniach spotkają się radni, tworzący komisje branżowe Rady Miasta. Szczegółowy harmonogram posiedzeń zamieszczamy poniżej.

Nowa wystawa na żorskim Rynku. To „Ironia 7 dni”

Na żorskim Rynku można podziwiać wystawę prac uznanego artysty Michała Batkiewicza. Kompozycja pt. „Ironia 7 dni” trafiła do naszego miasta dzięki staraniom znanego żorskiego przedsiębiorcy i mecenasa sztuki – Lecha Wietrzyka.

Voicingers 2018: jazz zabrzmi w Żorach

Już dziś (17.07) rusza X Festiwal Voicingers 2018 – Międzynarodowe Spotkania Muzyki, Kreatywności i Ekspresji! Przed nami dni wypełnione muzyką i koncertami!

Ruszyły staże w ramach projektu „Kariera i Kompetencje...”

Z początkiem lipca uczniowie trzech żorskich szkół rozpoczęli staże w kilkunastu firmach w ramach projektu „Kariera i Kompetencje – zwiększenie dopasowania kształcenia zawodowego do potrzeb rynku pracy w subregionie zachodnim województwa śląskiego”. Liderem projektu jest miasto Żory, natomiast partnerami są Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A oraz firma Syntea S.A.

Informacja odnośnie RODO
Szanowni Czytelnicy, Podstawa prawna: Art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE z dnia 27 kwietnia 2016r. (Dz. Urz. UE Nr 119) (RODO). W związku z powyższym zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 RODO z dnia 27 kwietnia 2016 roku informujemy, że: administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w Urzędzie Miasta Żory jest Prezydent Miasta Żory, Al. Wojska Polskiego 25, 44-240 Żory, tel. 32 4348200, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. W Urzędzie Miasta Żory wyznaczono Inspektora ochrony danych, z którym można skontaktować się przez: email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 32 43 48 133 Stosujemy pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne pokrewne technologie, które mają na celu: zapewnienie bezpieczeństwa podczas korzystania z naszych stron, ulepszenie świadczonych przez nas usług poprzez wykorzystanie danych w celach analitycznych i statystycznych oraz poznanie Państwa preferencji na podstawie sposobu korzystania z naszych serwisów. Zakres wykorzystywania plików cookies możesz określić w ustawieniach Państwa przeglądarki. Bez wprowadzenia zmian ustawień, informacje w plikach cookies mogą być zapisywane w pamięci Państwa urządzenia. Dane osobowe mogą być udostępniane organom państwowym na ich żądanie na podstawie powszechnie obowiązujących przepisów prawa, lub innym osobom i podmiotom współpracującym- tj. podwykonawcom świadczącym na naszą rzecz usługi, w szczególności usługi informatyczne, prawne, inne usługi pomocnicze (na podstawie zawartych umów powierzenia przetwarzania danych osobowych). Państwa dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania zgody, a w przypadku zbierania danych dla celów dokonywania analiz i badań statystycznych do czasu zgłoszenia skutecznego sprzeciwu. Posiadają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. W celu skorzystania z powyższych praw należy skontaktować się z Inspektorem ochrony danych. Posiadają Państwo prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy przetwarzanie danych osobowych Państwa dotyczących naruszałoby przepisy RODO z dnia 27 kwietnia 2016 roku. Dane osobowe zbierane są w ramach korzystania z usług, ze stron internetowych oraz zapisywanych w plikach cookies. Zostałem/am zapoznany/a z pouczeniem dotyczącym z prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Przyjmuję do wiadomości, że mogę w dowolnym momencie wycofać tę zgodę. Wycofanie przeze mnie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie mojej zgody przed jej wycofaniem.