Żorzanki ścięły włosy dla kobiet chorych na raka!

Kilkadziesiąt ochotniczek z naszego miasta wzięło udział w akcji „Zmień los - oddaj włos”, której celem było zebranie włosów, przeznaczonych na peruki dla kobiet walczących z chorobami nowotworowymi. Finał akcji, organizowanej we współpracy z Fundacją Rak’n’Roll, odbył się na żorskim rynku.

Tegoroczna edycja akcji rozpoczęła się kilka miesięcy wcześniej w żorskich szkołach i miała na celu nie tylko zebranie włosów potrzebnych na peruki dla kobiet chorych na raka, ale też przełamanie tabu i zwiększanie świadomości młodzieży na temat chorób nowotworowych. W tym roku w kampanii wzięły udział trzy żorskie szkoły: Gimnazjum nr 2,  Zespół Szkół nr 2 oraz  Zespół Szkół  nr 8.

Podczas finału akcji, który odbył się w piątek 26 maja na żorskim rynku włosy obcięły: Beata Bujoczek, Natalia Langowska, Emilia Pilch, Maria Strzelczyk, Oliwia Tomala i Wiktoria Przeliorz. Za profesjonalne ścięcie włosów ochotniczkom odpowiedzialne były Katarzyna Galla z salonu fryzjerskiego Trendy Hair Fashion oraz fryzjerki z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żorach – Nikola Laskowska oraz Sonia Jendrzejewska.

Finał przedsięwzięcia obfitował w wiele wydarzeń towarzyszących. Poza obcinaniem włosów można też było m.in. spróbować zdrowych potraw, przekąsek i deserów, obejrzeć pokaz fryzur przygotowany przez uczniów CKZiU w Żorach, wziąć udział w zajęcia fitness z Weroniką Poradą – Miss Fit Polski Publiczności 2016 oraz poćwiczyć na Power Bike’ach z Dagmarą Makarską. Gościem specjalnym imprezy była Patrycja Wieja - zwyciężczyni programu „Projekt Lady”. Wszyscy chętni mogli też zważyć się na specjalnej wadze, analizującej skład ciała oraz podpisać oświadczenie woli oddania swoich organów do przeszczepu, w ramach kampanii Drugie Życie.

Z rynku uczniowie przenieśli się do kina „Na Starówce”, gdzie odbyło się  podsumowanie działań prowadzonych w żorskich szkołach. Po obejrzeniu filmowych prezentacji młodzież mogła wysłuchać najlepszych „Listów do raka”, których autorami byli: Kaja Szańska, Zofia Juraszek oraz Angelika Kococik. Zwieńczeniem całej akcji był bezpłatny seans filmu pt. „Nie jesteś sobą” w reż. George’a C. Wolfe’a.

Sponsorami finału akcji „Zmień los - oddaj włos” byli: VITASPORT, Leroy Merlin, kino „Na Starówce”, salon fryzjerski Trendy Hair Fashion, Kaufland, piekarnia Witoszek, Weronika Porada oraz Fabryka Formy.

Lista salonów fryzjerskich, które biorą udział w ogólnopolskiej akcji znajduje się na stronie internetowej www.raknroll.pl

Oddaj włos

Najnowsze:

Sesja i dyżury Żorskiej Rady Seniorów

Żorska Rada Seniorów stawia sobie za cel integrację, wspieranie i reprezentowanie środowiska osób starszych w naszym mieście. Przed nami kolejna sesja, podczas której będą obradowali członkowie rady. Osoby zainteresowane sprawami seniorów mogą także zgłosić się na dyżury.

Sesja Rady Miasta – styczeń 2018

Najbliższa sesja Rady Miasta, podczas której żorscy radni spotkają się, by obradować nad ważnymi dla miasta sprawami, odbędzie się w czwartek 25 stycznia w sali narad Urzędu Miasta przy Rynku 9. Rozpocznie się o godzinie 14:00.

Upamiętniono 73 rocznicę Marszu Śmierci

Złożeniem kwiatów na zbiorowej mogile 23 więźniów zamordowanych w Żorach, podczas ewakuacji obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau w styczniu 1945 roku, uczczono w naszym mieście pamięć ofiar tzw. Marszu Śmierci.

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem – 18 stycznia 2018 r.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach ostrzega, że na terenie województwa śląskiego mogą wystąpić silne porywy wiatru.

Wyborco, sprawdź czy jesteś w rejestrze

Przeprowadzałeś się lub wyjeżdżałeś z Polski? Wyjechałeś ze swojej miejscowości na studia lub do pracy? Zmieniałeś adres zamieszkania albo zameldowania?  Upewnij się, że jesteś wpisany do rejestru wyborców tam, gdzie teraz mieszkasz!