Żorzanki ścięły włosy dla kobiet chorych na raka!

Kilkadziesiąt ochotniczek z naszego miasta wzięło udział w akcji „Zmień los - oddaj włos”, której celem było zebranie włosów, przeznaczonych na peruki dla kobiet walczących z chorobami nowotworowymi. Finał akcji, organizowanej we współpracy z Fundacją Rak’n’Roll, odbył się na żorskim rynku.

Tegoroczna edycja akcji rozpoczęła się kilka miesięcy wcześniej w żorskich szkołach i miała na celu nie tylko zebranie włosów potrzebnych na peruki dla kobiet chorych na raka, ale też przełamanie tabu i zwiększanie świadomości młodzieży na temat chorób nowotworowych. W tym roku w kampanii wzięły udział trzy żorskie szkoły: Gimnazjum nr 2,  Zespół Szkół nr 2 oraz  Zespół Szkół  nr 8.

Podczas finału akcji, który odbył się w piątek 26 maja na żorskim rynku włosy obcięły: Beata Bujoczek, Natalia Langowska, Emilia Pilch, Maria Strzelczyk, Oliwia Tomala i Wiktoria Przeliorz. Za profesjonalne ścięcie włosów ochotniczkom odpowiedzialne były Katarzyna Galla z salonu fryzjerskiego Trendy Hair Fashion oraz fryzjerki z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żorach – Nikola Laskowska oraz Sonia Jendrzejewska.

Finał przedsięwzięcia obfitował w wiele wydarzeń towarzyszących. Poza obcinaniem włosów można też było m.in. spróbować zdrowych potraw, przekąsek i deserów, obejrzeć pokaz fryzur przygotowany przez uczniów CKZiU w Żorach, wziąć udział w zajęcia fitness z Weroniką Poradą – Miss Fit Polski Publiczności 2016 oraz poćwiczyć na Power Bike’ach z Dagmarą Makarską. Gościem specjalnym imprezy była Patrycja Wieja - zwyciężczyni programu „Projekt Lady”. Wszyscy chętni mogli też zważyć się na specjalnej wadze, analizującej skład ciała oraz podpisać oświadczenie woli oddania swoich organów do przeszczepu, w ramach kampanii Drugie Życie.

Z rynku uczniowie przenieśli się do kina „Na Starówce”, gdzie odbyło się  podsumowanie działań prowadzonych w żorskich szkołach. Po obejrzeniu filmowych prezentacji młodzież mogła wysłuchać najlepszych „Listów do raka”, których autorami byli: Kaja Szańska, Zofia Juraszek oraz Angelika Kococik. Zwieńczeniem całej akcji był bezpłatny seans filmu pt. „Nie jesteś sobą” w reż. George’a C. Wolfe’a.

Sponsorami finału akcji „Zmień los - oddaj włos” byli: VITASPORT, Leroy Merlin, kino „Na Starówce”, salon fryzjerski Trendy Hair Fashion, Kaufland, piekarnia Witoszek, Weronika Porada oraz Fabryka Formy.

Lista salonów fryzjerskich, które biorą udział w ogólnopolskiej akcji znajduje się na stronie internetowej www.raknroll.pl

Oddaj włos

Najnowsze:

Strażacy ewakuowali rannych z płonącego autobusu! Bez obaw, to tylko ćwiczenia

Autobus przewożący młodzież z Ostrawy do Gdańska staje w płomieniach, zatrzymując się na stacji benzynowej przy autostradzie A1 w Żorach. Wśród uczniów wybucha panika, jest wielu rannych. Na szczęście to nie prawdziwe zdarzenie, a tylko scenariusz ćwiczeń prowadzonych przez służby reagowania kryzysowego.

Uwaga! Utrudnienia w ruchu

Uprzejmie informujemy, że w dniu 14 listopada ze względu na prace remontowe na wiadukcie przy ul. Nowopszczyńskiej wprowadzono ruch wahadłowy. Na powyższy temat będziemy informować na bieżąco.

Wybierz się w podróż do Japonii podczas Festiwalu OPINIE

Kraina Kwitnącej Wiśni będzie tematem przewodnim szóstej odsłony Żorskiego Festiwalu Podróży i Nauki OPINIE organizowanego przez Stowarzyszenie Międzykulturowe MALOKA. Już w najbliższą sobotę odbędzie się „Dzień Japonii”, podczas którego, będzie można posłuchać ciekawych opowieści o kulturze tego egzotycznego kraju, przymierzyć kimono, obejrzeć ceremonię herbacianą i taneczny show czy wziąć udział w ciekawych warsztatach.

Rekordowa zbiórka na rzecz żorskiego hospicjum!

Aż 333 wolontariuszy wzięło udział w tegorocznej odsłonie akcji „Zapalmy płomyk nadziei”.  Podczas  Dnia Wszystkich Świętych przeprowadzili oni zbiórkę na rzecz żorskiego Hospicjum im. Jana Pawła II na cmentarzach w naszym mieście oraz w sąsiednich miejscowościach.

Pożar autobusu na stacji benzynowej? Spokojnie, to tylko ćwiczenia

Pełny młodzieży autobus płonie na stacji benzynowej. Są ranni, wymagający natychmiastowej pomocy, a straż pożarna zarządza ewakuację. Na szczęście to tylko ćwiczenia!