Informacja o jakości powietrza – 14 kwietnia 2017 r.

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach informuje o jakości powietrza w województwie śląskim. Dziś w Żorach jakość powietrza jest dobra.

W czwartek 13 kwietnia na terenie naszego województwa nie zostały przekroczone żadne normy czystości powietrza.

Zgodnie z prognozami w piątek 14 kwietnia jakość powietrza na obszarze województwa śląskiego jest dobra. Warunki sprzyjające do wszelkich aktywności na wolnym powietrzu.

W sobotę 15 kwietnia prognozowana jakość powietrza ze względu na poziom pyłu zawieszonego w aglomeracji rybnicko-jastrzębskiej, w środkowej części województwa oraz w Kotlinie Żywieckiej będzie umiarkowana. Na pozostałym obszarze województwa śląskiego jakość powietrza będzie dobra.

W niedzielę 16 kwietnia oraz poniedziałek 17 kwietnia jakość powietrza na obszarze województwa śląskiego będzie dobra.

 

Jakość powietrza

Najnowsze:

Pogotowie przeciwpowodziowe na terenie województwa śląskiego

W związku z rosnącym poziomem wód w rzekach oraz prognozowanymi silnymi opadami deszczu, Wojewoda Śląski ogłosił 28 kwietnia pogotowie przeciwpowodziowe na terenie całego województwa śląskiego.

Rozkład jazdy BKM podczas „Majówki”

Podczas długiego, majowego weekendu autobusy Bezpłatnej Komunikacji Miejskiej będą kursowały według zmienionego rozkładu jazdy.

Komisje Rady Miasta pochylą się nad sprawozdaniem z wykonania budżetu

Sprawozdanie z wykonania budżetu miasta Żory za 2016 rok będzie głównym tematem posiedzeń komisji branżowych Rady Miasta Żory, które zaplanowano po długim majowym weekendzie.

Park Wodny Aquarion świętuje 5 urodziny! Przygotowano wiele atrakcji

Aqua Pole Dance, nurkowanie z ekwipunkiem pod okiem instruktorów oraz wyścigi na zjeżdżalniach będą największymi atrakcjami urodzinowego weekendu w Aquarionie. Podczas „Majówki” żorski aquapark świętuje pięciolecie swojej działalności i z tej okazji nie zabraknie imprez towarzyszących oraz promocyjnych cen.

Oferta realizacji zadania „Zagraj w szachy w Żorach”

Na wniosek Klubu Sportowego „Roszada” Żory, w sprawie zlecenia realizacji zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert Prezydent Miasta Żory zamieszcza ofertę realizacji zadania pn. „Zagraj w szachy w Żorach”.