Rozsiądź się wygodnie w miejskim salonie

Elegancki, funkcjonalny i przyjazny zarówno dorosłym, jak i dzieciom - na żorskim rynku stanął  „salon miejski”, czyli wyjątkowy zestaw mebli zewnętrznych. To doskonałe miejsce by usiąść lub… położyć się wygodnie i odpocząć.

„Salon miejski” to zestaw mebli zewnętrznych, złożony z dużych donic z nasadzeniami zieleni, połączonych z wygodnymi miejscami do odpoczynku. Na żorskim rynku stanęło 6 donic. Cztery z nich tworzą kwadrat, połączony wygodnymi ławkami, a między rozpięta została dodatkowo specjalna siatka, na której można się położyć jak na hamaku i odpocząć. Dwie dodatkowe donice pozwoliły na zamocowanie 2 stylowych hamaków oraz  dwóch foteli. Cała konstrukcja ma wymiary 10 na 10 metrów i została wykonana z egzotycznego drewna sapeli oraz stali nierdzewnej. Na zakup „salonu miejskiego” na żorską Starówkę przeznaczono 149 500 zł. To jedna z inwestycji miasta, których celem jest sprawienie, że rynek stanie się miejscem jeszcze bardziej przyjaznym i atrakcyjnym dla mieszkańców.   

 

 

Najnowsze:

Konsultacje społeczne ws. projektu „Gminy z dobrą energią"

Prezydent Miasta Żory zaprasza  mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych projektu Regulaminu naboru wniosków i realizacji projektu pn. „Gminy z dobrą energią" - wymiana urządzeń grzewczych w budynkach mieszkalnych na terenie Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego.

4 maja Punkt Paszportowy będzie nieczynny

W piątek 4 maja 2018 roku nie będzie można załatwić spraw związanych z wydawaniem paszportu w Punkcie Paszportowym, znajdującym się przy ul. Bramkowej 28 w Żorach.

Awaria telefonu w Ośrodku Interwencji Kryzysowej

Osoby, które chciałyby w najbliższych dniach skontaktować się z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej w Żorach powinny skorzystać z tymczasowego numeru telefonu komórkowego. Związane jest to z awarią linii telefonicznej w OIM.

Rodzinna zabawa podczas „Biegu Nadziei”

Już w najbliższą niedzielę, 22 kwietnia w Parku Cegielnia biegacze i miłośnicy Nordic Walking wezmą udział w Charytatywnym „Biegu Nadziei”.

Urząd Miasta stawia na e-usługi

Dzięki dofinansowaniu unijnemu w Urzędzie Miasta Żory wdrożonych zostanie 8 e-usług publicznych, które umożliwią zdalną interakcję z klientami.