Nie wiesz jak prawidłowo segregować odpady? Zapytaj o to swoją pociechę lub seniora!

Za nami drugi etap kampanii informacyjno-edukacyjnej dotyczącej segregacji odpadów, której organizatorem jest Zespół Gospodarowania Odpadami Komunalnymi. Adresatami kampanii były przedszkolaki oraz seniorzy z naszego miasta.

W ramach kampanii aż 337 żorskich przedszkolaków wzięło udział w spektaklu edukacyjnym pt. „Afera Leśna” w wykonaniu aktorów Teatru „Kultureska” z Krakowa. Spektakl miał charakter bajki o tematyce ekologicznej i poruszał sprawy segregacji odpadów. Dzięki interaktywnej formie był artystyczną lekcją, która przez wspólną zabawę realizowała założenia edukacji ekologicznej. Spektakl poszerzył wiedzę dzieci o sposobach segregacji odpadów, metodach unikania ich wytwarzania oraz możliwościach ponownego wykorzystania cennych surowców. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w spektaklu, a podczas proponowanych przez aktorów konkurencji i zabaw wykazały się imponującą wiedzą i znajomością zasad selektywnej zbiórki odpadów.

 

 

W kwietniu pracownicy ZGOK mieli również przyjemność spotkać się z seniorami z Dziennego Domu Pobytu „Senior-WIGOR” w Żorach, gdzie przeprowadzili krótkie zajęcia dotyczące segregacji odpadów.

 

 

Okazuje się, że zarówno najmłodsi, jak i najstarsi żorzanie doskonale znają zasady prawidłowej segregacji odpadów, a przy tym wykazują entuzjazm oraz chęć działania. Segregacja nie jest trudna - wystarczy chcieć!

Poniżej przedstawiamy małą podpowiedź seniorów co do tego, jak niewielkim kosztem przygotować kolorowe pojemniki do segregacji.

 

 

 

Najnowsze:

Poprzez teatr przestrzegali przed dopalaczami

Osiem zespołów teatralnych i osiem profilaktycznych przesłań adresowanych do młodzieży to efekt kilkumiesięcznej pracy uczniów zaangażowanych w realizację żorskiego projektu „Dopalacze kradną życie – wybieram młodość!”. W poniedziałek (19.03) przekonywali swoich rówieśników, że dopalacze prowadzą donikąd, a wtórowali im w tym znani artyści.

Żory walczą ze smogiem! Powstał specjalny zespół zadaniowy

Radni, urzędnicy oraz przedstawiciele organizacji samorządowych – w sumie 17 osób weszło w skład Miejskiego Zespołu, którego zadaniem będzie opracowanie działań zmierzających do ograniczenia smogu w Żorach.

Zmieniono okręgi wyborcze w mieście. Sprawdź, dlaczego tak się stało!

Podczas marcowej sesji Rady Miasta Żory zmianie uległ podział naszego miasta na okręgi wyborcze. Co ważne, konieczność podjęcia uchwały w sprawie okręgów wyborczych dotyczy wszystkich gmin w naszym kraju i wynika z wejścia w życie ustawy z dnia 12 stycznia 2018 r. o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych.

Oferta realizacji zadania pn. KONFERENCJA „TWOJE ŻYCIE – TWÓJ RYTM (…)”

Na wniosek Katolickiego Stowarzyszenia POMAGAMY im. Jana Pawła II w sprawie zlecenia realizacji zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert, zamieszczam na okres od 23 do 30 marca br. ofertę realizacji zadania pn. KONFERENCJA „TWOJE ŻYCIE – TWÓJ RYTM – TWOJE DOBRE SAMOPOCZUCIE” złożoną w trybie art. 19a ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie celem zgłaszania uwag.

Oferta realizacji zadania pn. „Odkrywanie drzemiących talentów (…)”

Na wniosek Fundacji Eko Folwark pod Lipami, w sprawie zlecenia realizacji zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert, zamieszczam na okres od 23 do 30 marca br. ofertę realizacji zadania pn. „Odkrywanie drzemiących talentów – edukacja przez sztukę” złożoną w trybie art. 19 a ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, celem zgłaszania uwag.