Nie wiesz jak prawidłowo segregować odpady? Zapytaj o to swoją pociechę lub seniora!

Za nami drugi etap kampanii informacyjno-edukacyjnej dotyczącej segregacji odpadów, której organizatorem jest Zespół Gospodarowania Odpadami Komunalnymi. Adresatami kampanii były przedszkolaki oraz seniorzy z naszego miasta.

W ramach kampanii aż 337 żorskich przedszkolaków wzięło udział w spektaklu edukacyjnym pt. „Afera Leśna” w wykonaniu aktorów Teatru „Kultureska” z Krakowa. Spektakl miał charakter bajki o tematyce ekologicznej i poruszał sprawy segregacji odpadów. Dzięki interaktywnej formie był artystyczną lekcją, która przez wspólną zabawę realizowała założenia edukacji ekologicznej. Spektakl poszerzył wiedzę dzieci o sposobach segregacji odpadów, metodach unikania ich wytwarzania oraz możliwościach ponownego wykorzystania cennych surowców. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w spektaklu, a podczas proponowanych przez aktorów konkurencji i zabaw wykazały się imponującą wiedzą i znajomością zasad selektywnej zbiórki odpadów.

 

 

W kwietniu pracownicy ZGOK mieli również przyjemność spotkać się z seniorami z Dziennego Domu Pobytu „Senior-WIGOR” w Żorach, gdzie przeprowadzili krótkie zajęcia dotyczące segregacji odpadów.

 

 

Okazuje się, że zarówno najmłodsi, jak i najstarsi żorzanie doskonale znają zasady prawidłowej segregacji odpadów, a przy tym wykazują entuzjazm oraz chęć działania. Segregacja nie jest trudna - wystarczy chcieć!

Poniżej przedstawiamy małą podpowiedź seniorów co do tego, jak niewielkim kosztem przygotować kolorowe pojemniki do segregacji.

 

 

 

Najnowsze:

Wigilia dla wszystkich mieszkańców, czyli wspólne świętowanie na rynku!

Tradycyjnych świątecznych przysmaków będzie można spróbować podczas „Wigilii dla Mieszkańców”, która zakończy tegoroczny Jarmark Świąteczny na żorskim rynku. Na wszystkich gości oprócz smakołyków czekały będą także inne niespodzianki, w tym darmowa przejażdżka karuzelą.

Trwają zapisy do Wigilijnego Turnieju Dzieci i Młodzieży w Tenisie Stołowym

Już po raz dziewiętnasty w Żorach rozegrany zostanie Wigilijny Turniej Dzieci i Młodzieży w Tenisie Stołowym. Organizatorem wydarzenia jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach. Zgłoszenia przyjmowane są do 21 grudnia.

Wybrano żorskich Wolontariuszy Roku

Pomagają bezinteresownie, poświęcają swój czas, a także oddają serce innym - właśnie tacy są żorscy wolontariusze. I choć nie oczekują w zamian laurów, to każdego roku ich działania zostają docenione. 

Sesja budżetowa Rady Miasta Żory – grudzień 2017

Żorscy radni spotkają się na ostatniej w tym roku sesji Rady Miasta. Sesja budżetowa odbędzie się w czwartek 21 grudnia w sali narad Urzędu Miasta przy Rynku 9. Początek o godz. 14:00.

Mikołaj odwiedził żorski rynek!

Setki mieszkańców i gości z innych miast przybyły w środę na żorski rynek, by w świątecznej scenerii spotkać się z Mikołajem i jego pomocnikami. Dla dzieci i dorosłych przygotowano tego dnia wiele atrakcji i niespodzianek.