Nie wiesz jak prawidłowo segregować odpady? Zapytaj o to swoją pociechę lub seniora!

Za nami drugi etap kampanii informacyjno-edukacyjnej dotyczącej segregacji odpadów, której organizatorem jest Zespół Gospodarowania Odpadami Komunalnymi. Adresatami kampanii były przedszkolaki oraz seniorzy z naszego miasta.

W ramach kampanii aż 337 żorskich przedszkolaków wzięło udział w spektaklu edukacyjnym pt. „Afera Leśna” w wykonaniu aktorów Teatru „Kultureska” z Krakowa. Spektakl miał charakter bajki o tematyce ekologicznej i poruszał sprawy segregacji odpadów. Dzięki interaktywnej formie był artystyczną lekcją, która przez wspólną zabawę realizowała założenia edukacji ekologicznej. Spektakl poszerzył wiedzę dzieci o sposobach segregacji odpadów, metodach unikania ich wytwarzania oraz możliwościach ponownego wykorzystania cennych surowców. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w spektaklu, a podczas proponowanych przez aktorów konkurencji i zabaw wykazały się imponującą wiedzą i znajomością zasad selektywnej zbiórki odpadów.

 

 

W kwietniu pracownicy ZGOK mieli również przyjemność spotkać się z seniorami z Dziennego Domu Pobytu „Senior-WIGOR” w Żorach, gdzie przeprowadzili krótkie zajęcia dotyczące segregacji odpadów.

 

 

Okazuje się, że zarówno najmłodsi, jak i najstarsi żorzanie doskonale znają zasady prawidłowej segregacji odpadów, a przy tym wykazują entuzjazm oraz chęć działania. Segregacja nie jest trudna - wystarczy chcieć!

Poniżej przedstawiamy małą podpowiedź seniorów co do tego, jak niewielkim kosztem przygotować kolorowe pojemniki do segregacji.

 

 

 

Najnowsze:

Wielki finał Rajdowych Samochodowych Mistrzostwa Polski w Żorach

Wielkie emocje i ogromną radość najlepszych kierowców rajdowych w naszym kraju mogliśmy obserwować na żorskim rynku. W naszym mieście nagrodzeni zostali zwycięzcy 1. edycji Rajdu Śląska, który był finałową rundą rywalizacji w ramach Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Puchary na żorskiej Starówce odebrali też triumfatorzy czwartej rundy rywalizacji o tytuł Rajdowego Mistrza Śląska.

Wyróżnienia dla wybitnych uczniów i nauczycieli

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszym mieście ponownie nagrodzono najlepszych uczniów oraz nauczycieli. Uroczystość, która odbyła się w kinie „Na Starówce” była okazją do wręczenia stypendiów Prezydenta Miasta dla uczniów, a także medali i nagród dla szczególnie wyróżniających się nauczycieli.

Arkadiusz Tomaszewski wyróżniony za zasługi dla turystyki

Prezes miejskiej spółki Nowe Miasto – Arkadiusz Tomaszewski znalazł się w zaszczytnym gronie osób wyróżnionych za zasługi dla turystyki w naszym regionie. Wręczenie Dyplomów Marszałka Województwa Śląskiego za Zasługi dla Rozwoju Turystyki w 2017 roku odbyło się na Zamku Sułkowskich w Bielsku-Białej, podczas wojewódzkich obchodów Światowego Dnia Turystyki.

Ważna zmiana w zasadach segregacji odpadów

Już od początku listopada w naszym mieście będą obowiązywały zmienione zasady w zakresie selektywnej zbiórki odpadów.

Pełny atrakcji finał Rajdu Śląska w Żorach!

Najbliższy weekend będzie prawdziwym świętem dla miłośników sportów motorowych. Przed nami pierwsza edycja Rajdu Śląska, który w tym roku jest ostatnią rundą rywalizacji w ramach Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Najlepsi kierowcy rajdowi pojawią się na żorskim rynku, gdzie odbędzie się ceremonia nagrodzenia zwycięzców! Z tej okazji organizatorzy zadbali o dodatkowe atrakcje nie tylko dla fanów motoryzacji.