Nowoczesny kompleks edukacyjny w Roju już otwarty

Ten dzień z pewnością na długo zostanie w pamięci nie tylko świeżo upieczonych przedszkolaków i tych, którzy po raz pierwszy poszli dziś do szkoły. 1 września oficjalnie otwarty został nowoczesny kompleks edukacyjny w żorskiej dzielnicy Rój. Nowemu Przedszkolu nr 17 nadano imię św. Jana Pawła II.

W minioną niedzielę 30 sierpnia mieszkańcy Żor mogli poznać nowoczesny i funkcjonalny kompleks edukacyjny w Żorach – Roju podczas zorganizowanego przez Urząd Miasta Żory festynu. Były tłumy gości, dużo dobrej zabawy i zachwyt nad nowoczesną placówką. 1 września przyszedł czas na oficjalne otwarcie tej placówki oświatowej na miarę XXI wieku. Uroczystości rozpoczęły się od mszy w kościele pw. Podwyższenia Krzyża św. w Żorach – Roju. Następnie przedstawiciele władz miasta z Prezydentem Miasta Waldemarem Sochą na czele, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie z towarzyszeniem orkiestry przeszli na teren Przedszkola nr 17. Waldemar Socha Prezydent Miasta Żory przez symboliczne przecięcie wstęgi oficjalnie otworzył nowy budynek. Odbyło się również uroczyste poświęcenie Przedszkola nr 17 i nadanie mu imienia św. Jana Pawła II. Odsłonięto też specjalną tablicę upamiętniającą to ważne wydarzenie.

Warto przypomnieć, że w nowoczesnym kompleksie oświatowym w Roju będzie się bawiło i uczyło około 150 dzieci. Do istniejącego wcześniej, a obecnie kompleksowo remontowanego Zespołu Szkół nr 5 dołączyło zupełnie nowe Przedszkole nr 17. Budynek jest nie tylko ładny, ale też funkcjonalny i przyjazny dzieciom. Nowy obiekt składa się z trzech kondygnacji. Na pierwszej z nich znajdują się pomieszczenia techniczne, magazynowe, zaplecze kuchenne i kotłownia. Druga kondygnacja przeznaczona jest na pomieszczenia dydaktyczne dla przedszkola, stołówkę, salę gimnastyczną, a także szatnie, toalety i pomieszczenia administracyjne dla personelu. Z kolei trzecia kondygnacja to sale zajęć dla przedszkola, klasy dla dzieci szkolnych i sanitariaty. W obiekcie powstało 5 sal dla przedszkolaków i dodatkowo 5 sal dydaktycznych, przeznaczonych dla uczniów klas 1-3 ze szkoły podstawowej. Dzięki temu nauka w Roju stała się zdecydowanie bardziej komfortowa. Poza nowym budynkiem do dyspozycji przedszkolaków i dzieci z Zespołu Szkół nr 5 jest także boisko do piłki nożnej ze sztuczną murawą oraz boisko wielofunkcyjne do koszykówki i siatkówki. Dla maluchów stworzono również kolorowy i bezpieczny plac zabaw z huśtawkami, domkami, mostkami, zjeżdżalniami i ścianką wspinaczkową. Warto podkreślić, że po godzinach pracy szkoły cały teren jest dostępny dla wszystkich mieszkańców. Koszt inwestycji wyniósł 9 mln 224 tys. zł.

 

Najnowsze:

Weź udział w konsultacjach, dotyczących statutów dzielnic

Prezydent Miasta Żory informuje, że od 10 sierpnia do 9 września odbędą się w Żorach konsultacje z mieszkańcami wszystkich dzielnic miasta, w sprawie zmian statutów tychże dzielnic. 

Powszechny Spis Rolny – co należy wiedzieć?

Powszechny Spis Rolny 2020 odbędzie się od 1 września do 30 listopada 2020 r., według stanu w dniu 1 czerwca 2020 r., na terenie całego kraju. Udział w spisie jest obowiązkowy.

Dołącz do sportowej rywalizacji w szczytnym celu

Grupa Ogniki Nordic Walking Żory zaprasza do wzięcia udziału w indywidualnym biegu lub marszu nordic walking za pośrednictwem aplikacji Endomondo i wsparcia Beaty Olekszyk - Nowakowskiej w walce z chorobą – ciężkim nowotworem jelita.

Wracają obostrzenia związane z koronawirusem

Od soboty, 8 sierpnia w 19 powiatach na terenie Polski, gdzie występuje największy wzrost zakażeń koronawirusem wrócą niektóre obostrzenia. Na liście powiatów objętych obostrzeniami znalazły się Żory, który zostały oznaczone kolorem żółtym.

Żory City Art 2020

To będzie zupełnie nowe wydarzenie na kulturalnej mapie naszego miasta! Podczas dwudniowego festiwalu  Żory City Art 2020  będziemy mogli poznać twórczość młodych, utalentowanych artystów z naszego miasta i regionu.

Informacja odnośnie RODO
Szanowni Czytelnicy, Podstawa prawna: Art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE z dnia 27 kwietnia 2016r. (Dz. Urz. UE Nr 119) (RODO). W związku z powyższym zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 RODO z dnia 27 kwietnia 2016 roku informujemy, że: administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w Urzędzie Miasta Żory jest Prezydent Miasta Żory, Al. Wojska Polskiego 25, 44-240 Żory, tel. 32 4348200, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. W Urzędzie Miasta Żory wyznaczono Inspektora ochrony danych, z którym można skontaktować się przez: email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 32 43 48 133 Stosujemy pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne pokrewne technologie, które mają na celu: zapewnienie bezpieczeństwa podczas korzystania z naszych stron, ulepszenie świadczonych przez nas usług poprzez wykorzystanie danych w celach analitycznych i statystycznych oraz poznanie Państwa preferencji na podstawie sposobu korzystania z naszych serwisów. Zakres wykorzystywania plików cookies możesz określić w ustawieniach Państwa przeglądarki. Bez wprowadzenia zmian ustawień, informacje w plikach cookies mogą być zapisywane w pamięci Państwa urządzenia. Dane osobowe mogą być udostępniane organom państwowym na ich żądanie na podstawie powszechnie obowiązujących przepisów prawa, lub innym osobom i podmiotom współpracującym- tj. podwykonawcom świadczącym na naszą rzecz usługi, w szczególności usługi informatyczne, prawne, inne usługi pomocnicze (na podstawie zawartych umów powierzenia przetwarzania danych osobowych). Państwa dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania zgody, a w przypadku zbierania danych dla celów dokonywania analiz i badań statystycznych do czasu zgłoszenia skutecznego sprzeciwu. Posiadają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. W celu skorzystania z powyższych praw należy skontaktować się z Inspektorem ochrony danych. Posiadają Państwo prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy przetwarzanie danych osobowych Państwa dotyczących naruszałoby przepisy RODO z dnia 27 kwietnia 2016 roku. Dane osobowe zbierane są w ramach korzystania z usług, ze stron internetowych oraz zapisywanych w plikach cookies. Zostałem/am zapoznany/a z pouczeniem dotyczącym z prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Przyjmuję do wiadomości, że mogę w dowolnym momencie wycofać tę zgodę. Wycofanie przeze mnie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie mojej zgody przed jej wycofaniem.