Zasady obowiązujące w PSZOK! Koniecznie załóż maseczkę i rękawiczki

Poniżej zamieszczamy zasady bezpieczeństwa obowiązujące w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów w Żorach, wprowadzone przez odbierającą odpady firmę Komart Sp. z o.o.

Należy stosować się do ogólnopolskich zaleceń związanych z sytuacją wywołaną przez koronawirusa tj.:
- zadbać o bezpieczeństwo,
- przeciwdziałać szerszemu kontaktowi ludzi,
- respektować obowiązek w zakresie przemieszczania się jedynie w grupie do 2 osób (1 osoba obsługująca PSZOK i 1 osoba dostarczająca odpady) oraz respektować poniższe zasady.

1) Należy zachowywać odpowiednią odległość między sobą (2-3 metry). Zamontowano przegrodę z tworzywa sztucznego oraz barierki w strefie kontaktu z obsługą ważąca odpady.

2) PSZOK będzie pracował do odwołania w soboty w godzinach od godz. 8:00 do 14:00 (ostatni klient wjedzie odpowiednio do ilości odpadów przed 14:00).

3) Zostanie udostępniony klientom PSZOK płyn dezynfekujący. W inne środki ochrony indywidualnej np. rękawiczki, maseczki ochronne klient wyposaża się w własnym zakresie.

UWAGA! W celu zapewnienia bezpieczeństwa na terenie Zakładu i PSZOK będą wpuszczeni tylko i wyłącznie klienci z założoną na twarzy maseczką ochronną i rękawiczkami jednorazowymi.

4) Ogranicza się liczbę klientów, którzy mogą w jednym czasie przebywać na terenie zakładu tj. będą wpuszczane jednocześnie maksymalnie 2 pojazdy, w 1 pojeździe wpuszczony zostanie tylko kierowca. Klienci PSZOK będą musieli poczekać na swoją kolej.

5) wjeżdżając z odpadem na wagę należy:

a) mieć już odpowiednio wypełniony druk POTWIERDZENIA PRZEKAZANIA / PRZYJĘCIA ODPADÓW; druk należy pobrać ze strony internetowej zkzory.pl w zakładce HARMONOGRAM; w razie braku takiej możliwości można odebrać wersję papierową na portierni przy wjeździe na zakład (budynek przy szlabanie);
UWAGA!  W celu zapewnienia bezpieczeństwa na terenie Zakładu i PSZOK nie będą wydawane długopisy - niezbędne do wypisania druku POTWIERDZENIA PRZEKAZANIA / PRZYJECIA ODPADÓW

b) należy mieć posortowany odpad na frakcje; nie będzie możliwości sortowania odpadów na terenie zakładu z uwagi na zapobieganie kolejkom, czy innych niepotrzebnych trudnych sytuacji;

c) odpad na wadze zostanie zweryfikowany przez pracownika technicznego PSZOK, w tym czasie klient okazuje pracownikowi wagi aktualną opłatę za zagospodarowanie odpadów uiszczoną w Urzędzie Miasta Żory;

d) po pozytywnej weryfikacji klient:

 • wysypuje odpady we wskazane miejsce lub w zależności na dostarczony rodzaj odpadu do:
  - kontenera KP 10 na makulaturę
  - kontenera KP 10 na opakowaniowe tworzywa sztuczne i metal
  - kontenera KP 34 na odpady wielkogabarytowe
  - kontenera KP 17 na odpady zielone
  - kontenera KP 34 na odpady budowlane
 • wjeżdża ponownie na wagę w celu ponownego zważenia
 • wpisuje masę odpadów podaną przez pracownika wagi na druku POTWIERDZENIA PRZEKAZANIA/PRZYJĘCIA ODPADÓW
 • okazuje pracownikowi wagi poprawnie wypełnione POTWIERDZENIE PRZEKAZANIA/PRZYJĘCIA ODPADÓW i wrzuca druk do pudła mieszczącego się w drugiej części budynku wagi przy oknie
 • wyjeżdża niezwłocznie poza teren zakładu

6) Uwaga! W PSZOKu nie będą odbierane odpady płatne np. materiały izolacyjne, papa, części samochodowe, odpady zielone i inne z posesji niezamieszkałych.

7) Odpady do PSZOK należy dostarczać we własnych kartonach, workach, koszach, czy innych opakowaniach i nie należy dostarczać ich w przekazanych Państwu workach do selektywnej zbiórki.

8) Klienci, którzy nie zastosują się do powyższych zasad nie będą wpuszczeni na teren Zakładu i nie będą mogli oddać odpadów.

Apelujemy o przemyślenie konieczności korzystania z PSZOK w czasie epidemii i zachęcamy do dostarczenia odpadów w późniejszym terminie. Dziękujemy za zrozumienie.

Najnowsze:

Weź udział w konsultacjach, dotyczących statutów dzielnic

Prezydent Miasta Żory informuje, że od 10 sierpnia do 9 września odbędą się w Żorach konsultacje z mieszkańcami wszystkich dzielnic miasta, w sprawie zmian statutów tychże dzielnic. 

Powszechny Spis Rolny – co należy wiedzieć?

Powszechny Spis Rolny 2020 odbędzie się od 1 września do 30 listopada 2020 r., według stanu w dniu 1 czerwca 2020 r., na terenie całego kraju. Udział w spisie jest obowiązkowy.

Dołącz do sportowej rywalizacji w szczytnym celu

Grupa Ogniki Nordic Walking Żory zaprasza do wzięcia udziału w indywidualnym biegu lub marszu nordic walking za pośrednictwem aplikacji Endomondo i wsparcia Beaty Olekszyk - Nowakowskiej w walce z chorobą – ciężkim nowotworem jelita.

Wracają obostrzenia związane z koronawirusem

Od soboty, 8 sierpnia w 19 powiatach na terenie Polski, gdzie występuje największy wzrost zakażeń koronawirusem wrócą niektóre obostrzenia. Na liście powiatów objętych obostrzeniami znalazły się Żory, który zostały oznaczone kolorem żółtym.

Żory City Art 2020

To będzie zupełnie nowe wydarzenie na kulturalnej mapie naszego miasta! Podczas dwudniowego festiwalu  Żory City Art 2020  będziemy mogli poznać twórczość młodych, utalentowanych artystów z naszego miasta i regionu.

Informacja odnośnie RODO
Szanowni Czytelnicy, Podstawa prawna: Art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE z dnia 27 kwietnia 2016r. (Dz. Urz. UE Nr 119) (RODO). W związku z powyższym zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 RODO z dnia 27 kwietnia 2016 roku informujemy, że: administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w Urzędzie Miasta Żory jest Prezydent Miasta Żory, Al. Wojska Polskiego 25, 44-240 Żory, tel. 32 4348200, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. W Urzędzie Miasta Żory wyznaczono Inspektora ochrony danych, z którym można skontaktować się przez: email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 32 43 48 133 Stosujemy pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne pokrewne technologie, które mają na celu: zapewnienie bezpieczeństwa podczas korzystania z naszych stron, ulepszenie świadczonych przez nas usług poprzez wykorzystanie danych w celach analitycznych i statystycznych oraz poznanie Państwa preferencji na podstawie sposobu korzystania z naszych serwisów. Zakres wykorzystywania plików cookies możesz określić w ustawieniach Państwa przeglądarki. Bez wprowadzenia zmian ustawień, informacje w plikach cookies mogą być zapisywane w pamięci Państwa urządzenia. Dane osobowe mogą być udostępniane organom państwowym na ich żądanie na podstawie powszechnie obowiązujących przepisów prawa, lub innym osobom i podmiotom współpracującym- tj. podwykonawcom świadczącym na naszą rzecz usługi, w szczególności usługi informatyczne, prawne, inne usługi pomocnicze (na podstawie zawartych umów powierzenia przetwarzania danych osobowych). Państwa dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania zgody, a w przypadku zbierania danych dla celów dokonywania analiz i badań statystycznych do czasu zgłoszenia skutecznego sprzeciwu. Posiadają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. W celu skorzystania z powyższych praw należy skontaktować się z Inspektorem ochrony danych. Posiadają Państwo prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy przetwarzanie danych osobowych Państwa dotyczących naruszałoby przepisy RODO z dnia 27 kwietnia 2016 roku. Dane osobowe zbierane są w ramach korzystania z usług, ze stron internetowych oraz zapisywanych w plikach cookies. Zostałem/am zapoznany/a z pouczeniem dotyczącym z prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Przyjmuję do wiadomości, że mogę w dowolnym momencie wycofać tę zgodę. Wycofanie przeze mnie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie mojej zgody przed jej wycofaniem.