Żorskie trzylatki dostaną nowe książeczki

Aż 590 kolorowych książeczek trafi w tym roku w ręce maluchów z żorskich przedszkoli, w ramach kolejnej edycji akcji pn. „Książka dla Trzylatka”. Jej organizatorem już po raz dziewiąty jest Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach.

W poniedziałek, 4 czerwca rozpoczęła się  tegoroczna odsłona „Książki dla Trzylatka”, której inicjatorem jest żorska biblioteka. W ramach tej inicjatywy bibliotekarze odwiedzają przedszkola i filie biblioteczne, gdzie podczas radosnych spotkań czytają 3-latkom książki i bawią się z nimi, a na koniec każdego ze spotkań wręczają maluchom piękne książeczki.

Podczas inauguracyjnego spotkania w siedzibie Miejskiej Biblioteki w Żorach książki młodym mieszkańcom przeczytali: Piotr Kosztyła – Przewodniczący Rady Miasta, Anna Ujma – Pełnomocnik Prezydenta ds. Promocji, Kultury i Sportu oraz Aleksandra Zawalska-Hawel – Dyrektor MBP w Żorach.

Akcja „Książka dla Trzylatka” odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Żory i jest realizowana przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Żory.

Fot. Wioleta Kurzydem