XX Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Już w najbliższą sobotę, 12 maja po raz dwudziesty świętować będziemy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Wszystko rozpocznie się od Mszy św. w kościele pw. św. Ap. Filipa i Jakuba (godz. 12:45), którą uświetni zespół Gospel Sound z Katowic. Następnie spod kościoła ruszy barwny korowód na osiedle Ks. Władysława, gdzie przy klubie Rebus odbędą się główne obchody. W programie m.in. koncerty, loterie czy bezpłatne animacje dla dzieci prowadzone przez Fabrykę Dobrych Pomysłów „Pozytywka”.

Patronem honorowym imprezy pod hasłem „A teraz wszyscy razem!” jest Prezydent Miasta Żory Waldemar Socha.

Projekt realizowany w ramach zadania publicznego finansowanego z Gminy Miejskiej Żory.

Najnowsze:

Kurier Żorski – nr 4/2018

W najbliższym dniach do domów i mieszkań żorzan trafi najnowszy, czwarty w tym roku numer Kuriera Żorskiego. Zachęcamy do zapoznania się z miejskim biuletynem w wersji elektronicznej.

Nowe prawo wodne sprawia, że mieszkańcy zapłacą więcej za odprowadzanie deszczówki

W związku z nowymi przepisami prawa, wprowadzonymi na szczeblu ogólnokrajowym, mieszkańcy zapłacą więcej za odprowadzanie deszczówki. Podkreślmy, że na wzroście opłat ani złotówki nie zarobi zarówno miasto, jak i Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Żory sp. z o.o. Dodatkowe pieniądze za usługi wodne w całości wpłyną do nowopowstałego państwowego Przedsiębiorstwa Gospodarki Wodnej Wody Polskie.

„Łączymy z energią” – lista osób zakwalifikowanych do projektu

Zgodnie z Regulaminem naboru wniosków i realizacji projektu „Łączymy z energią” – montaż instalacji OZE w budynkach mieszkalnych na terenie Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego poniżej przedstawiamy listę rankingową osób zakwalifikowanych do udziału w projekcie.

Sesja Rady Miasta – maj 2018 r.

Najbliższa sesja Rady Miasta, podczas której żorscy radni spotkają się, by obradować nad ważnymi dla miasta sprawami, odbędzie się w czwartek, 24 maja w sali narad Urzędu Miasta przy Rynku 9. Rozpocznie się o godzinie 13:00.

Zdobądź dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej!

Mieszkańcy Żor, spełniający określone wymagania, mogą otrzymać 20 tysięcy złotych dotacji oraz dodatkowe wsparcie finansowe na uruchomienie działalności gospodarczej.