Biegaj i strzelaj, czyli biathlon dla każdego!

Choć nierozłącznie kojarzy nam się ze śniegiem i zimą, to uprawiać można go także wtedy, kiedy za oknami jest ciepło. Letnią odmianę biathlonu – bo o nim mowa – będzie można bliżej poznać już niedługo, podczas zawodów organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach.

„Biathlon Dla Każdego” to impreza skierowana do dzieci, młodzieży, ale również osób dorosłych. Konkurencja łączy w sobie biegi na krótkim dystansie oraz strzelanie z broni laserowej i jest idealną szansą na sprawdzenie swojej sprawności fizycznej. Zawody rozpoczną się w niedzielę, 29 kwietnia o godz. 10:00 w Parku Cegielnia. Rywalizacja będzie odbywała się w 10 kategoriach wiekowych – począwszy od przedszkolaków.

Podczas imprezy będzie można także spotkać się z Krystyną i Grzegorzem Guzikami – mistrzami Polski w biathlonie i uczestnikami Igrzysk Olimpijskich. 

Zapisy prowadzone są elektronicznie przez stronę internetową oraz w dniu zawodów, w godzinach 9:00 – 9:45, pod warunkiem, że wcześniej nie zostanie osiągnięty limit 300 zawodników.

Regulamin zawodów

Biathlon

 

Mapa biegu

 

 

Biathlon

 

Najnowsze:

Konsultacje społeczne ws. projektu „Gminy z dobrą energią"

Prezydent Miasta Żory zaprasza  mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych projektu Regulaminu naboru wniosków i realizacji projektu pn. „Gminy z dobrą energią" - wymiana urządzeń grzewczych w budynkach mieszkalnych na terenie Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego.

4 maja Punkt Paszportowy będzie nieczynny

W piątek 4 maja 2018 roku nie będzie można załatwić spraw związanych z wydawaniem paszportu w Punkcie Paszportowym, znajdującym się przy ul. Bramkowej 28 w Żorach.

Awaria telefonu w Ośrodku Interwencji Kryzysowej

Osoby, które chciałyby w najbliższych dniach skontaktować się z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej w Żorach powinny skorzystać z tymczasowego numeru telefonu komórkowego. Związane jest to z awarią linii telefonicznej w OIM.

Rodzinna zabawa podczas „Biegu Nadziei”

Już w najbliższą niedzielę, 22 kwietnia w Parku Cegielnia biegacze i miłośnicy Nordic Walking wezmą udział w Charytatywnym „Biegu Nadziei”.

Urząd Miasta stawia na e-usługi

Dzięki dofinansowaniu unijnemu w Urzędzie Miasta Żory wdrożonych zostanie 8 e-usług publicznych, które umożliwią zdalną interakcję z klientami.