Żorzanie świętowali 746 urodziny miasta!

Mróz nie był straszny kilkuset mieszkańcom miasta, którzy w niedzielne południe zawitali na rynek, by wspólnie świętować 746 rocznicy nadania Żorom praw miejskich!

746 Urodziny Miasta Żory rozpoczęły się od bajkowego seansu w kinie „Na Starówce”. Tuż po nim, najmłodsi mogli zobaczyć przemarsz żywych maskotek. Barwny korowód otwierał znany i lubiany Żorek, wraz z zupełnie nową miejską maskotką, czyli Żorką, dla której był to debiut na miejskiej imprezie.

Jak przystało na urodziny, każdy z gości został poczęstowany kawałkiem pysznego tortu. Pierwsze kawałki ukroił i wręczył mieszkańcom Waldemar Socha, Prezydent Miasta Żory. Żorzanie mogli również spróbować pysznych drożdżówek.

Za atmosferę na urodzinach miasta odpowiadała natomiast Pozytywka – Fabryka Dobrych Pomysłów, która na tę okazję przygotowała piniatę Żorka, kręgle, tańce i konkursy z nagrodami. W kinie „Na Starówce” można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie przy bramie balonowej w klimacie „Krainy Lodu”.

Fot. W. Kurzydem, Urząd Miasta Żory

Najnowsze:

Oferta realizacji zadania pn. „40 lat Wczesnej interwencji (…)”

Na wniosek Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koła w Żorach, Prezydent Miasta Żory zamieszcza ofertę realizacji zadania publicznego pn. „40 lat Wczesnej Interwencji. Wczesna interwencja terapeutyczna, jako wsparcie naturalnych zdolności neuroplastycznych mózgu u dzieci z zaburzonym rozwojem psychomotorycznym”.

Towarzystwo Ballo świętowało 15 urodziny!

Już od piętnastu lat Towarzystwo Wspierania Twórczości Dzieci i Młodzieży Ballo wyszukuje artystyczne talenty z naszego miasta i pomaga młodym ludziom w rozwijaniu ich zdolności. Podsumowaniem dotychczasowej działalności stowarzyszenia była jubileuszowa gala, zorganizowana w żorskim Domu Kultury.

Sesja Żorskiej Rady Seniorów – marzec 2018 r.

Żorska Rada Seniorów spotka się na sesji, by porozmawiać o sprawach dotyczących starszych mieszkańców naszego miasta.

Posiedzenia komisji Rady Miasta – marzec 2018 r.

Tradycyjnie już w tygodniu poprzedzającym sesję Rady Miasta Żory na swoich posiedzeniach spotkają się radni wchodzący w skład komisji branżowych Rady Miasta. Szczegółowy harmonogram posiedzeń zamieszczamy poniżej.

Sesja Rady Miasta – marzec 2018 r.

Najbliższa sesja Rady Miasta, podczas której żorscy radni spotkają się, by obradować nad ważnymi dla miasta sprawami, odbędzie się w czwartek 22 marca w sali narad Urzędu Miasta przy Rynku 9. Rozpocznie się o godzinie 14:00.