Kowboje kibicują kolarzom. Happening na żorskim odcinku Tour de Pologne

Już we wtorek 1 sierpnia przez Żory przejadą uczestnicy największego kolarskiego wydarzenia w naszym kraju – Tour de Pologne. Towarzyszących im na trasie kibiców wspomagać będą nietypowi fani dwóch kółek. Kowboje z Westernowego Parku Rozrywki TwinPigs przygotowują kilka spektakularnych niespodzianek.

Strefa dzikiego zachodu pojawi się w okolicach Ronda Pszczyńskiego oraz pobliskiej zatoczki autobusowej. - Nasi kowboje przygotowują specjalny show, który urozmaici przejazd na tym odcinku gwiazdom kolarstwa oraz rozbawi zgromadzonych kibiców - mówi Beata Basak-Badowska, manager zarządzająca Westernowego Parku Rozrywki TwinPigs. - Będziemy również widoczni z helikoptera realizującego transmisję wyścigu – dodaje.

Wspólnie z kibicami będą bawili się kowboje, seniority oraz maskotka parku czy świnka, pojawi się nawet miasteczkowa krowa - ulubienica najmłodszych gości Miasteczka Westernowego. W autobusie TwinPigs kibice otrzymają wodę, baloniki oraz zaproszenia do Parku Rozrywki. Oczekiwanie na peleton umilą również występy artystyczne animatorów miasteczka.

 

TwinPigs

Najnowsze:

Hala pełna ludzi i sportowych emocji! Za nami dzień treningowy Olimpiad Specjalnych

Zawodnicy z 9 śląskich klubów odwiedzili dziś żorską halę sportową MOSiR. Niepełnosprawni sportowcy wzięli udział w XXV Śląskim Dniu Treningowym Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych.

Transmisja na żywo – przydział mieszkań w ramach programu „Z przyszłością w Żorach”

Ponad tysiąc nowych mieszkań powstanie dzięki innowacyjnemu projektowi „Z przyszłością w Żorach”! Mieszkania czynszowe to doskonała opcja dla tych, którzy marzą o własnym „M”, a nie chcą zaciągać kredytu. Najemców, którzy zamieszkają w nowych budynkach poznamy już w najbliższą sobotę 24 lutego. Zapraszamy do śledzenia na żywo transmisji z ustalenia kolejności prawa do wyboru mieszkań!

Skrajnie łatwopalne – nowa wystawa w galerii żorskiego kina

Wystawa malarstwa pt. „Skrajnie łatwopalne” eksponowana jest obecnie w kinie „Na Starówce”. Na wystawie można oglądać prace młodego żorskiego artysty Wojciecha Kazimierczaka.

Utrudnienia na ul. Dworcowej. Rusza remont przejazdu kolejowego

PKP PLK S.A. przeprowadzi prace związane z przebudową torów kolejowych (wymiana kolejnych dwóch torowisk i tzw. przejścia rozjazdowego) na przejeździe na ul. Dworcowej. Utrudnienia w ruchu potrwają trzy tygodnie i rozpoczną się 26 lutego o godz. 9:00.

Mieszkania czynszowe powstaną w trzech lokalizacjach! Najemców poznamy już 24 lutego

Program „Z przyszłością w Żorach” był tematem konferencji prasowej, która odbyła się w poniedziałek (19.02) w Muzeum Ognia. Z dziennikarzami spotkali się: Waldemar Socha - Prezydent Miasta Żory, a także Olgierd Zaraś - Prezes Zarządu Zakładów Techniki Komunalnej Sp. z o.o., Joachim Gembalczyk - Dyrektor Zarządu Budynków Miejskich oraz kierownik budowy - Marcin Gawęda. Spotkanie poprowadziła Anna Ujma – Pełnomocnik Prezydenta ds. Promocji, Kultury i Sportu.