Dzień dziecka na sportowo w Parku Cegielnia

W najbliższy weekend w Parku Cegielnia królowała będzie muzyka w najlepszym wydaniu, ponieważ odbędzie się tam 40. Żorska Wiosna Młodości. Nie zapominamy jednak przy tym o dzieciach, które 1 czerwca będą obchodziły swoje święto. Z myślą o nich MOSiR Żory organizuje imprezę pod hasłem „Uśmiech Dziecka”, czyli Dzień Dziecka na sportowo.

Impreza odbędzie się w najbliższą niedzielę 4 czerwca w godzinach od 14:00 – 16:30 na terenie skateparku w Parku Cegielnia. Na najmłodszych mieszkańców naszego miasta będą czekały ciekawe konkurencja sportowe, a wśród nich m.in.: rywalizacja na najszybszy rzut, strzały do bramki, pchniecie kulą, konkurencje biegowe, rzuty do kosza i wyścig małych samochodzików.

MOSiR przygotuje również ogród indywidualnych gier i zabaw dla dzieci oraz konkurencje drużynowe, w których razem z dziećmi wezmą udział ich rodzice i opiekunowie. Udział w imprezie jest bezpłatny.

 

Dzień Dziecka

Najnowsze:

Hala pełna ludzi i sportowych emocji! Za nami dzień treningowy Olimpiad Specjalnych

Zawodnicy z 9 śląskich klubów odwiedzili dziś żorską halę sportową MOSiR. Niepełnosprawni sportowcy wzięli udział w XXV Śląskim Dniu Treningowym Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych.

Transmisja na żywo – przydział mieszkań w ramach programu „Z przyszłością w Żorach”

Ponad tysiąc nowych mieszkań powstanie dzięki innowacyjnemu projektowi „Z przyszłością w Żorach”! Mieszkania czynszowe to doskonała opcja dla tych, którzy marzą o własnym „M”, a nie chcą zaciągać kredytu. Najemców, którzy zamieszkają w nowych budynkach poznamy już w najbliższą sobotę 24 lutego. Zapraszamy do śledzenia na żywo transmisji z ustalenia kolejności prawa do wyboru mieszkań!

Skrajnie łatwopalne – nowa wystawa w galerii żorskiego kina

Wystawa malarstwa pt. „Skrajnie łatwopalne” eksponowana jest obecnie w kinie „Na Starówce”. Na wystawie można oglądać prace młodego żorskiego artysty Wojciecha Kazimierczaka.

Utrudnienia na ul. Dworcowej. Rusza remont przejazdu kolejowego

PKP PLK S.A. przeprowadzi prace związane z przebudową torów kolejowych (wymiana kolejnych dwóch torowisk i tzw. przejścia rozjazdowego) na przejeździe na ul. Dworcowej. Utrudnienia w ruchu potrwają trzy tygodnie i rozpoczną się 26 lutego o godz. 9:00.

Mieszkania czynszowe powstaną w trzech lokalizacjach! Najemców poznamy już 24 lutego

Program „Z przyszłością w Żorach” był tematem konferencji prasowej, która odbyła się w poniedziałek (19.02) w Muzeum Ognia. Z dziennikarzami spotkali się: Waldemar Socha - Prezydent Miasta Żory, a także Olgierd Zaraś - Prezes Zarządu Zakładów Techniki Komunalnej Sp. z o.o., Joachim Gembalczyk - Dyrektor Zarządu Budynków Miejskich oraz kierownik budowy - Marcin Gawęda. Spotkanie poprowadziła Anna Ujma – Pełnomocnik Prezydenta ds. Promocji, Kultury i Sportu.