Pociąg papieski zawita do Żor

Na początku czerwca mieszkańcy Żor będą świadkami niecodziennego wydarzenia. W naszym mieście pojawi się pociąg papieski, z którego wygłoszone zostanie specjalne orędzie.

Pociąg papieski wyruszy z Wadowic w sobotę 3 czerwca o godzinie 8:24, by następnie przejechać przez stacje: Pszczyna, Suszec, Żory, Rybnik, Radlin, Wodzisław Śląski, Bełsznica i dotrzeć do Olzy. Na dworcu PKP w Żorach pociąg papieski pojawi się o godzinie 11:04 i będzie na nim stał przez 10 minut. W tym czasie będzie można usłyszeć specjalne orędzie skierowane do mieszkańców. Organizatorzy zachęcają do uroczystego powitania uczestników przejazdu!

O godzinie 12:50 pociąg papieski dotrze do Olzy, gdzie będzie go można zwiedzać aż do godziny 18:00. Uczestnicy przejazdu będą mogli następnie wziąć udział w mszy, która odbędzie się o godz. 13:15 w Olzie, a po niej także w wycieczce do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Turzy Śląskiej oraz Festiwalu Piosenki Religijnej.

Bilety na pociąg papieski można kupić w Ośrodku Kultury w Olzie. Szczegółowe informacje dostępne pod nr tel. 32 45 11 112 oraz mailowo pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Pociąg papieski

Najnowsze:

Hala pełna ludzi i sportowych emocji! Za nami dzień treningowy Olimpiad Specjalnych

Zawodnicy z 9 śląskich klubów odwiedzili dziś żorską halę sportową MOSiR. Niepełnosprawni sportowcy wzięli udział w XXV Śląskim Dniu Treningowym Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych.

Transmisja na żywo – przydział mieszkań w ramach programu „Z przyszłością w Żorach”

Ponad tysiąc nowych mieszkań powstanie dzięki innowacyjnemu projektowi „Z przyszłością w Żorach”! Mieszkania czynszowe to doskonała opcja dla tych, którzy marzą o własnym „M”, a nie chcą zaciągać kredytu. Najemców, którzy zamieszkają w nowych budynkach poznamy już w najbliższą sobotę 24 lutego. Zapraszamy do śledzenia na żywo transmisji z ustalenia kolejności prawa do wyboru mieszkań!

Skrajnie łatwopalne – nowa wystawa w galerii żorskiego kina

Wystawa malarstwa pt. „Skrajnie łatwopalne” eksponowana jest obecnie w kinie „Na Starówce”. Na wystawie można oglądać prace młodego żorskiego artysty Wojciecha Kazimierczaka.

Utrudnienia na ul. Dworcowej. Rusza remont przejazdu kolejowego

PKP PLK S.A. przeprowadzi prace związane z przebudową torów kolejowych (wymiana kolejnych dwóch torowisk i tzw. przejścia rozjazdowego) na przejeździe na ul. Dworcowej. Utrudnienia w ruchu potrwają trzy tygodnie i rozpoczną się 26 lutego o godz. 9:00.

Mieszkania czynszowe powstaną w trzech lokalizacjach! Najemców poznamy już 24 lutego

Program „Z przyszłością w Żorach” był tematem konferencji prasowej, która odbyła się w poniedziałek (19.02) w Muzeum Ognia. Z dziennikarzami spotkali się: Waldemar Socha - Prezydent Miasta Żory, a także Olgierd Zaraś - Prezes Zarządu Zakładów Techniki Komunalnej Sp. z o.o., Joachim Gembalczyk - Dyrektor Zarządu Budynków Miejskich oraz kierownik budowy - Marcin Gawęda. Spotkanie poprowadziła Anna Ujma – Pełnomocnik Prezydenta ds. Promocji, Kultury i Sportu.