Widowiskowe popisy karateków zachwyciły publiczność!

To było prawdziwe święto dla wszystkich miłośników sportów walki! Już po raz trzeci do Żor przyjechali najlepsi karatecy, by zaprezentować swoje umiejętności podczas Turnieju Karate Kyokushin „SARI CUP”.

W trzeciej edycji „SARI CUP” wzięło udział aż 316 zawodników z 29 klubów z całej Polski.  Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał Daniel Wawrzyczek – Zastępca Prezydenta Miasta Żory. Sędzią głównym turnieju był shihan Robert Wajgelt - trener kadry narodowej KWF, zaś głównym sędzią technicznym shihan Janusz Piórkowski. Gościem honorowym zawodów był shihan Andrzej Drewniak (8 dan) - prezes Polskiej Organizacji Kyokushinkai, wiceprezes Polskiego Związku Karate i sekretarz generalny Karate World Federation.

Rano zawodnicy rywalizowali w konkurencji kata. Po wręczenia medali dla najlepszych z nich, rozpoczęły się zmagania w kumite, czyli walkach w formułach lekkiego, średniego i pełnego kontaktu. Ostatecznie w klasyfikacji medalowej całej imprezy triumfował Bielski Klub Karate Kyokushin. Natomiast 22-osobowa reprezentacja Żor wywalczyła łącznie 9 medali, zajmując drużynowo 8 miejsce.

Jak wypadli żorscy karatecy? Szymon Kieczka zdobył złoty medal w kumite juniorów 16-17 lat do 65 kg i srebrny medal w kata open mężczyzn. Jakub Solak wywalczył brązowy medal w kumite juniorów 16-17 lat do 75 kg. Mateusz Gaś zdobył brąz w kumite juniorów 16-17 lat +75 kg. Bartosz Sułowicz był trzeci w kumite juniorów młodszych 14-15 lat +60 kg. Miłosz Myszkowski stanął na najniższym stopniu podium w kumite juniorów młodszych 14-15 lat do 60 kg. Brąz wywalczyła też Paulina Chorągwicka w kumite juniorek młodszych 14-15 lat do 55 kg. Dodatkowo zajęła ona czwarte miejsce w kata. Kacper Żesławski zdobył brązowy medal w kata młodzików 12-13 lat, a Wiktoria Niemiec wywalczyła brąz w kumite kadetek 10-11 lat open. Poza strefą medalowa znaleźli się pozostali reprezentanci Żor: Wojciech Mańka, Jakub Cebula, Bartosz Nowak, Malwina Kocik, Bartosz Konopka, Natalia Przontka, Artur Górecki, Tobiasz Kocik, Wiktoria Gąciarek, Mateusz Zmarzły, Tymoteusz Starczała, Piotr Niemiec, Daria Słupik i Marta Zmarzły.

Wydarzenie zostało organizowane dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Żory.

Patronat honorowy nad zawodami objęli: Waldemar Socha - Prezydent Miasta Żory oraz Piotr Kosztyła - Przewodniczący Rady Miasta Żory.