Koronawirus w Żorach – stan na 13.11.2020 r.

W tym artykule zamieszczamy codziennie aktualizowane dane, dotyczące koronawirusa w Żorach.


Informujemy, że obecnie (stan na 09.11.2020 r. godz. 10:30) w Żorach 1 052 osoby objęte są kwarantanną (spadek o 10 osób od piątku). Informujemy również, że od piątku potwierdzono aż 251 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Oznacza to, że od początku epidemii do dziś w naszym mieście potwierdzono łącznie 1 458 przypadków zarażenia, a liczba aktywnych przypadków to obecnie 582. Od piątku 1 osoba wyzdrowiała, co oznacza, że łącznie mamy 860 ozdrowieńców. Liczba zgonów nie zmieniła się - z powodu koronawirusa zmarło dotychczas 16 mieszkańców Żor.


Aktualizacja z dnia 10.11.2020 r. godz. 10:30

Informujemy, że obecnie w Żorach 1 153 osoby objęte są kwarantanną (wzrost o 101 osób). Informujemy również, że potwierdzono 116 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Oznacza to, że od początku epidemii do dziś w naszym mieście potwierdzono łącznie 1 574 przypadków zarażenia, a liczba aktywnych przypadków wzrosła do 689. Od wczoraj w naszym mieście przybyło 9 ozdrowieńców, a łącznie wyzdrowiało już 869 osób. Liczba zgonów nie zmieniła się - z powodu koronawirusa zmarło dotychczas 16 mieszkańców Żor.


Aktualizacja z dnia 12.11.2020 r. godz. 10:30

Z przykrością informujemy, że z powodu koronawirusa zmarł kolejny mieszkaniec Żor. Łącznie od początku epidemii w związku z zarażeniem koronawirusem śmierć poniosło 17 mieszkańców naszego miasta.

Informujemy, że obecnie w Żorach 1 304 osoby objęte są kwarantanną (wzrost o 151 osób od wtorku). Informujemy również, że od wtorku potwierdzono 70 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Oznacza to, że od początku epidemii do dziś w naszym mieście potwierdzono łącznie 1 644 przypadków zarażenia, a liczba aktywnych przypadków wzrosła do 756. Od wtorku w naszym mieście przybyło 2 ozdrowieńców, a łącznie wyzdrowiało już 871 osób.


Aktualizacja z dnia 13.11.2020 r. godz. 10:30

Z przykrością informujemy, że z powodu koronawirusa zmarło dwóch mieszkańców Żor. Łącznie od początku epidemii w związku z zarażeniem koronawirusem śmierć poniosło 19 mieszkańców naszego miasta.

Informujemy, że obecnie w Żorach 1 370 osób objętych jest kwarantanną (wzrost o 66 osób). Informujemy również, że potwierdzono 48 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Oznacza to, że od początku epidemii do dziś w naszym mieście potwierdzono łącznie 1 692 przypadki zarażenia, a liczba aktywnych przypadków wzrosła do 794. W naszym mieście przybyło 8 ozdrowieńców, a łącznie wyzdrowiało już 879 osób.

 

Statystyki koronawirusa w Żorach

Na zdjęciu statystyki koronawirusa w Żorach, zgodnie z liczbami podanymi w tekście.

Najnowsze:

Wsparcie dla kół gospodyń wiejskich za promowanie szczepień przeciw COVID-19. Trwa nabór wniosków

Biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmują wnioski o udzielenie pomocy finansowej dla kół gospodyń wiejskich na realizację wydarzenia mającego na celu wsparcie lokalnej społeczności w zakresie dostępności szczepień przeciwko COVID-19.

Zarząd Transportu Metropolitalnego ogłasza przetarg na obsługę sieci komunikacyjnej

Zarząd Transportu Metropolitalnego – największy organizator transportu publicznego w Polsce – ogłasza przetarg na obsługę sieci komunikacyjnej na 8 lat i poszukuje partnerów do budowania zrównoważonego transportu zbiorowego w regionie.

Siedem nowych autobusów na trasach MZK Jastrzębie

Pierwsze nowe pojazdy, które kupiła Międzygminna Komunikacja Autobusowa obsłużą linie MZK już za kilka dni.

Kurier Żorski – nr 5/2021

W najbliższych dniach do domów i mieszkań żorzan trafi lipcowy numer Kuriera Żorskiego. Już teraz zachęcamy do zapoznania się z miejskim biuletynem w wersji elektronicznej.

Ostrzeżenie przed burzami z gradem - 28 lipca 2021 r.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami z gradem, które mogą dziś wystąpić m.in. w Żorach.

Informacja odnośnie RODO
Szanowni Czytelnicy, Podstawa prawna: Art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE z dnia 27 kwietnia 2016r. (Dz. Urz. UE Nr 119) (RODO). W związku z powyższym zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 RODO z dnia 27 kwietnia 2016 roku informujemy, że: administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w Urzędzie Miasta Żory jest Prezydent Miasta Żory, Al. Wojska Polskiego 25, 44-240 Żory, tel. 32 4348200, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. W Urzędzie Miasta Żory wyznaczono Inspektora ochrony danych, z którym można skontaktować się przez: email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 32 43 48 133 Stosujemy pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne pokrewne technologie, które mają na celu: zapewnienie bezpieczeństwa podczas korzystania z naszych stron, ulepszenie świadczonych przez nas usług poprzez wykorzystanie danych w celach analitycznych i statystycznych oraz poznanie Państwa preferencji na podstawie sposobu korzystania z naszych serwisów. Zakres wykorzystywania plików cookies możesz określić w ustawieniach Państwa przeglądarki. Bez wprowadzenia zmian ustawień, informacje w plikach cookies mogą być zapisywane w pamięci Państwa urządzenia. Dane osobowe mogą być udostępniane organom państwowym na ich żądanie na podstawie powszechnie obowiązujących przepisów prawa, lub innym osobom i podmiotom współpracującym- tj. podwykonawcom świadczącym na naszą rzecz usługi, w szczególności usługi informatyczne, prawne, inne usługi pomocnicze (na podstawie zawartych umów powierzenia przetwarzania danych osobowych). Państwa dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania zgody, a w przypadku zbierania danych dla celów dokonywania analiz i badań statystycznych do czasu zgłoszenia skutecznego sprzeciwu. Posiadają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. W celu skorzystania z powyższych praw należy skontaktować się z Inspektorem ochrony danych. Posiadają Państwo prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy przetwarzanie danych osobowych Państwa dotyczących naruszałoby przepisy RODO z dnia 27 kwietnia 2016 roku. Dane osobowe zbierane są w ramach korzystania z usług, ze stron internetowych oraz zapisywanych w plikach cookies. Zostałem/am zapoznany/a z pouczeniem dotyczącym z prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Przyjmuję do wiadomości, że mogę w dowolnym momencie wycofać tę zgodę. Wycofanie przeze mnie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie mojej zgody przed jej wycofaniem.

Aktualne zasady funkcjonowania Urzędu Miasta Żory

Przypominamy o aktualnych zasadach funkcjonowania Urzędu Miasta Żory. W trosce o zdrowie mieszkańców i pracowników prosimy, by w pierwszej kolejności załatwiać sprawy telefonicznie, drogą pocztową lub przez Internet, korzystając z korzystając z Elektronicznego Biura Obsługi Interesanta, a także przez e-PUAP.

Urząd Miasta Żory pracuje:

  • w poniedziałek w godz. 7:30 – 17:00,
  • od wtorku do czwartku, w godz. 7:30 – 15:30,
  • w piątek w godz. 7:30-14:00.

Dokumenty do Urzędu Miasta należy składać w biurach podawczych Urzędu Miasta - nie ma już konieczności korzystania ze skrzynek podawczych.

Przypominamy, że każda osoba, która chce załatwić sprawę w Wydziale Spraw Obywatelskich (Rejestracja Pojazdu, Prawa Jazdy, Dowody Osobiste, Ewidencja Ludności oraz Odbiór dowodu osobistego / Zgłoszenie nabycia lub zbycia pojazdu) musi wcześniej umówić się na wizytę przez Internetowy System Kolejkowy. Więcej o tym systemie piszemy tutaj.

Do pozostałych komórek organizacyjnych Urzędu Miasta Żory nie trzeba się wcześniej umawiać.

Numery telefonów oraz adresy mailowe do poszczególnych komórek Urzędu Miasta Żory można znaleźć w BIP w zakładce Komórki Organizacyjne Urzędu Miasta (w menu po lewej stronie).