Jarmark Świąteczny w Żorach rusza 6 grudnia! Czeka nas moc atrakcji

Niezwykła atmosfera radosnego oczekiwania na Świąt Bożego Narodzenia już od czwartku, 6 grudnia wypełni żorski rynek. Właśnie wtedy w naszym mieście startuje Jarmark Świąteczny! W tym roku oprócz bardzo atrakcyjnych stanowisk gastronomicznych i handlowych przygotowano całą masę atrakcji towarzyszących, a wśród nich m.in. żywą zagrodę bożonarodzeniową, zajazdy na sztucznej górce, Wielką Wigilię oraz koncerty! 

Jeśli chcecie poczuć atmosferę nadchodzących świąt, a przy tym ciekawie spędzić czas z rodziną lub znajomymi, to idealnym miejscem będzie żorski rynek! Od 6 - 22 grudnia zmieni się on w przepiękny Jarmark Świąteczny. Rynek ozdobiony migającymi światełkami, z dużą choinką w centralnym punkcie, klimatyczne domki wystawowe, pełne smakołyków, ozdób i pomysłowych prezentów, a do tego wiele ciekawych wydarzeń dla młodszych i starszych - to po prostu trzeba zobaczyć!

Odwiedzając żorskim rynek będzie można uraczyć się kubkiem grzanego wina, gorącej czekolady lub herbaty, zjeść przeróżne smakołyki przygotowane przez Zakład Aktywności Zawodowej „Wspólna Pasja” oraz Nowe Miasta Sp. z o.o. oraz kupić  pomysłowe i oryginalne prezenty. Jednak to nie wszystko! Poniżej prezentujemy szczegółową rozpiskę tego, co podczas Jarmarku Świątecznego będzie działo się w Żorach. Przygotowano m.in. spotkanie z Mikołajem, animacje dla dzieci, uliczne teatrzyki, konkursy, przeglądy zespołów szkolnych, koncert zespołu Lotharsi, biesiadę śląską zespołu Dynamic, koncerty Śląskiego Trio Piotra Szefera, zespołu MuzyKajaka i chóru Voce Segreto, Teleturnieje „Milionerzy” i „Jaka to melodia”, zjazdy ze sztucznej górki czyli Snowtubing, żywą zagrodę bożonarodzeniową i Wielką Wigilię dla wszystkich chętnych. Zapraszamy na Jarmark!

Przypomnijmy, że zakupy zrobimy:
- od poniedziałku do czwartku w godz. 11:00 - 18:00,
- w soboty w godz. 11:00 - 20:00,
- w piątki i niedziele w godz. 11:00 - 19:00.

Program wydarzeń w ramach Jarmark Świątecznego

6 grudnia
17:30-20:00 - Otwarcie Jarmarku Świątecznego: Mikołaj na Rynku, uroczyste rozświetlenie choinki, animacje, gry i zabawy dla dzieci, foto budka, występ chóru AF Music

6-9 grudnia
Sztuczna górka/ Snowtubing - w godzinach otwarcia Jarmarku (14:00-15:00 przerwa techniczna)

7 grudnia
16:00-19:00 - Przegląd zespołów szkolnych, Zimowy Festyn, Spektakl Teatralny dla dzieci „Duch Świąt”

8 grudnia
11:00-13:00 - „Złap Świętego Mikołaja”- rodzinna gra miejska
13:00-15:00 - Świątecznie i na sportowo - gry i zabawy z MOSiR
16:00-17:00 - Koncert uczniów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Żorach (3 formacje muzyczne)

9 grudnia
12:00-18:00 - Zagaj o choince w zagajniku z Biblioteką w Żorach:
12:00-13:30 - „Od podłaźniczki do choinki z zagajnika” – konkursy, zagadki, prezenty
14:00-15:30 - „Poszukiwana – Choinka z Zagajnika?” – gra, nie tylko dla leśnika
16:00-18:00 - „Małe słodkości w zagajniku wielu narodów”- degustacja z wolontariuszami
15:00-19:00 - Malowanie twarzy
15:30-18:00 - Występy zespołów MOK: Zespół Śpiewaczy JAGODA, Dziecięcy Zespół Śpiewaczy JAGÓDKA, VOCE SEGRETO, Magic Voice, Mała Scena Piosenki, Małe Rojanki, Zespół Ludowy Baranowice, Zespół Ludowy Pieśni i Tańca Osiny
18:00-19:00 Koncert zespołu Lotharsi

14-20 grudnia
Zagroda Bożonarodzeniowa - w godzinach otwarcia Jarmarku

14 grudnia
16:00-17:00 - Spektakl Teatralny dla dzieci „Jak Hania uratowała święta”
17:00-19:00 - Ciocia Klocia - animacje dla dzieci

15 grudnia
11:00 - Gra dla dzieci i rodziców „W poszukiwaniu świątecznego elfa”
12:00 - Pastorałki z zuchami i harcerzami, karaoke
13:00-15:00 - Bajka niespodzianka w kinie „Na Starówce - wstęp wolny
15:00-17:00 - Animacje dla dzieci „Kraina Lodu”
17:00-18:00 - Koncert MuzyKajaka w programie „Pastorałki znad rzeki Rudy” oraz Karolina Hozer i Jakub Madzia, konkursy z nagrodami

16 grudnia
12:00-15:00 - „Do szopy, bo tam cud”- zapraszamy do poznawania bogatego świata szopek - miniaturowych historii Świąt Bożego Narodzenia. Hebanowe cudo kolekcjonerskie na zaostrzenie apetytu.
15:00-17:00 - Teleturnieje dla mieszkańców „Milionerzy” i „Jaka to melodia”
17:00- 20:00 - Biesiada: zespół Dynamic i Club Tańca "i", Śląskie Trio Piotra Szefera

21 grudnia
16:00-18:00 - Wielka Wigilia na Rynku: koncert kapeli góralskiej Beskid, śląskie zwyczaje świąteczne, wręczanie mieszkańcom Betlejemskiego Światła Pokoju.

Jarmark Świąteczny

Jarmark Świąteczny

MOSiR Jarmark Świąteczny

Najnowsze:

Żorski Uniwersytet Trzeciego Wieku ma już dziesięć lat!

Już od dekady seniorzy z naszego miasta mogą rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności dzięki zajęciom na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Z okazji tego jubileuszu zarząd i słuchacze UTW zapraszają wszystkich seniorów do udziału w Dniu Otwartym.

Dwie ważne inwestycje z dofinansowaniem Ministerstwa Sportu i Turystyki!

Nasze miasto pozyskało niemal trzy miliony złotych dofinansowania na realizację dwóch ważnych sportowych inwestycji! Umowy gwarantujące fundusze na budowę hali sportowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Karola Miarki oraz zaplecza dla hali sportowej przy Zespole Szkół nr 3 w Żorach, zostały dziś (18.04) podpisane w siedzibie Urzędu Miasta Żory. W uroczystości wzięli udział Witold Bańka - Minister Sportu i Turystyki, Wojciech Kałuża – Wicemarszałek Województwa Śląskiego oraz Daniel Wawrzyczek - Zastępca Prezydenta Miasta Żory.

Minister Sportu i Turystyki przyjedzie do Żor

Rozwój infrastruktury rekreacyjno-sportowej i stworzenie mieszkańcom dobrych warunków do aktywności fizycznej, to jeden z priorytetów władz miasta Żory. Kolejny ważny krok, na drodze do realizacji tego celu zostanie postawiony już jutro, tj. 18 kwietnia. Do naszego miasta przyjadą Witold Bańka - Minister Sportu i Turystyki oraz Wojciech Kałuża – Wicemarszałek Województwa Śląskiego. Głównym celem ich wizyty będzie podpisanie umów na dofinansowanie dwóch ważnych dla Żor inwestycji.

Masz stare zdjęcia ze Święta Ogniowego? Pomóż w stworzeniu niezwykłej wystawy!

Święto Ogniowe to jedyna w swoim rodzaju tradycja, która liczy już 317 lat! Jak wyglądały obchody tego święta przed laty? Muzeum Ognia w Żorach przygotowuje wystawę archiwalnych zdjęć, związanych z tą uroczystością. O pomoc w stworzeniu wystawy prosimy wszystkich żorzan!

Masz szambo lub przydomową oczyszczalnię ścieków? Zgłoś je do urzędu miasta

Ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, nakłada na gminy obowiązek prowadzenia ewidencji zbiorników bezodpływowych oraz przydomowych oczyszczalni ścieków, w które wyposażone są nieruchomości na ich terenie. W związku z tym zwracamy się do mieszkańców z prośbą o zgłoszenie posiadania szambu lub oczyszczalni.

Informacja odnośnie RODO
Szanowni Czytelnicy, Podstawa prawna: Art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE z dnia 27 kwietnia 2016r. (Dz. Urz. UE Nr 119) (RODO). W związku z powyższym zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 RODO z dnia 27 kwietnia 2016 roku informujemy, że: administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w Urzędzie Miasta Żory jest Prezydent Miasta Żory, Al. Wojska Polskiego 25, 44-240 Żory, tel. 32 4348200, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. W Urzędzie Miasta Żory wyznaczono Inspektora ochrony danych, z którym można skontaktować się przez: email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 32 43 48 133 Stosujemy pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne pokrewne technologie, które mają na celu: zapewnienie bezpieczeństwa podczas korzystania z naszych stron, ulepszenie świadczonych przez nas usług poprzez wykorzystanie danych w celach analitycznych i statystycznych oraz poznanie Państwa preferencji na podstawie sposobu korzystania z naszych serwisów. Zakres wykorzystywania plików cookies możesz określić w ustawieniach Państwa przeglądarki. Bez wprowadzenia zmian ustawień, informacje w plikach cookies mogą być zapisywane w pamięci Państwa urządzenia. Dane osobowe mogą być udostępniane organom państwowym na ich żądanie na podstawie powszechnie obowiązujących przepisów prawa, lub innym osobom i podmiotom współpracującym- tj. podwykonawcom świadczącym na naszą rzecz usługi, w szczególności usługi informatyczne, prawne, inne usługi pomocnicze (na podstawie zawartych umów powierzenia przetwarzania danych osobowych). Państwa dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania zgody, a w przypadku zbierania danych dla celów dokonywania analiz i badań statystycznych do czasu zgłoszenia skutecznego sprzeciwu. Posiadają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. W celu skorzystania z powyższych praw należy skontaktować się z Inspektorem ochrony danych. Posiadają Państwo prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy przetwarzanie danych osobowych Państwa dotyczących naruszałoby przepisy RODO z dnia 27 kwietnia 2016 roku. Dane osobowe zbierane są w ramach korzystania z usług, ze stron internetowych oraz zapisywanych w plikach cookies. Zostałem/am zapoznany/a z pouczeniem dotyczącym z prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Przyjmuję do wiadomości, że mogę w dowolnym momencie wycofać tę zgodę. Wycofanie przeze mnie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie mojej zgody przed jej wycofaniem.