Widowiskowe otwarcie stołówki w ZSS

Niezwykłym kulinarnym widowiskiem pn. „Masterchef po żorsku” zainaugurowano działalność stołówki przy Zespole Szkół Specjalnych im. Matki Teresy z Kalkuty. W rolę kucharzy wcielili się uczniowie placówki, a także zaproszeni goście, na czele z Waldemarem Sochą - Prezydentem Miasta Żory.

W zmaganiach o tytuł masterchefa wzięli udział także: Anna Ujma - Doradca Prezydenta, radne Rady Miasta Żory - Jolanta Hrycak i Anna Nowacka, Jacek Arasim – Dyrektor Żorskiego Centrum Organizacji Pozarządowych,  Stanisław Ratajczyk – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Żorach, przedstawicielka mediów - Wioleta Kurzydem, redaktor portalu tuŻory.pl oraz Edyta Wesołowska – Dyrektor Zespół Szkół Specjalnych w Żorach.

Kucharze wzięli udział w dwóch konkurencjach, a wykonane przez nich potrawy oceniało jury w składzie: Bożena Dąbrowska, Beata Stępień oraz Alan Klinger. Pierwsze zadanie polegało na przygotowaniu deseru na czas, zgodnie z otrzymanym wcześniej przepisem. Wśród smakołyków królowały bajaderki oraz desery z mango i truskawek. W tej rywalizacji  wszyscy uczestnicy otrzymali jednakową liczbę punktów.

Kolejne zadanie było znacznie trudniejsze. Mistrzowie sztuki kulinarnej musieli przygotować danie według własnego przepisu. Tym razem na kuchennych stołach dominowały warzywne i owocowe sałatki. Wszystkie potrawy tak zasmakowały jurorom, że postanowili oni ponownie przyznać wszystkim równą ilość punktów. Tym sposobem wszyscy kucharze zajęli ex aequo pierwsze miejsce i otrzymali tytuł „Żorskiego Masterchef’a”.

Otwarcie stołówki ZSS

Najnowsze:

Wielki finał Rajdowych Samochodowych Mistrzostwa Polski w Żorach

Wielkie emocje i ogromną radość najlepszych kierowców rajdowych w naszym kraju mogliśmy obserwować na żorskim rynku. W naszym mieście nagrodzeni zostali zwycięzcy 1. edycji Rajdu Śląska, który był finałową rundą rywalizacji w ramach Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Puchary na żorskiej Starówce odebrali też triumfatorzy czwartej rundy rywalizacji o tytuł Rajdowego Mistrza Śląska.

Wyróżnienia dla wybitnych uczniów i nauczycieli

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszym mieście ponownie nagrodzono najlepszych uczniów oraz nauczycieli. Uroczystość, która odbyła się w kinie „Na Starówce” była okazją do wręczenia stypendiów Prezydenta Miasta dla uczniów, a także medali i nagród dla szczególnie wyróżniających się nauczycieli.

Arkadiusz Tomaszewski wyróżniony za zasługi dla turystyki

Prezes miejskiej spółki Nowe Miasto – Arkadiusz Tomaszewski znalazł się w zaszczytnym gronie osób wyróżnionych za zasługi dla turystyki w naszym regionie. Wręczenie Dyplomów Marszałka Województwa Śląskiego za Zasługi dla Rozwoju Turystyki w 2017 roku odbyło się na Zamku Sułkowskich w Bielsku-Białej, podczas wojewódzkich obchodów Światowego Dnia Turystyki.

Ważna zmiana w zasadach segregacji odpadów

Już od początku listopada w naszym mieście będą obowiązywały zmienione zasady w zakresie selektywnej zbiórki odpadów.

Pełny atrakcji finał Rajdu Śląska w Żorach!

Najbliższy weekend będzie prawdziwym świętem dla miłośników sportów motorowych. Przed nami pierwsza edycja Rajdu Śląska, który w tym roku jest ostatnią rundą rywalizacji w ramach Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Najlepsi kierowcy rajdowi pojawią się na żorskim rynku, gdzie odbędzie się ceremonia nagrodzenia zwycięzców! Z tej okazji organizatorzy zadbali o dodatkowe atrakcje nie tylko dla fanów motoryzacji.