Widowiskowe otwarcie stołówki w ZSS

Niezwykłym kulinarnym widowiskiem pn. „Masterchef po żorsku” zainaugurowano działalność stołówki przy Zespole Szkół Specjalnych im. Matki Teresy z Kalkuty. W rolę kucharzy wcielili się uczniowie placówki, a także zaproszeni goście, na czele z Waldemarem Sochą - Prezydentem Miasta Żory.

W zmaganiach o tytuł masterchefa wzięli udział także: Anna Ujma - Doradca Prezydenta, radne Rady Miasta Żory - Jolanta Hrycak i Anna Nowacka, Jacek Arasim – Dyrektor Żorskiego Centrum Organizacji Pozarządowych,  Stanisław Ratajczyk – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Żorach, przedstawicielka mediów - Wioleta Kurzydem, redaktor portalu tuŻory.pl oraz Edyta Wesołowska – Dyrektor Zespół Szkół Specjalnych w Żorach.

Kucharze wzięli udział w dwóch konkurencjach, a wykonane przez nich potrawy oceniało jury w składzie: Bożena Dąbrowska, Beata Stępień oraz Alan Klinger. Pierwsze zadanie polegało na przygotowaniu deseru na czas, zgodnie z otrzymanym wcześniej przepisem. Wśród smakołyków królowały bajaderki oraz desery z mango i truskawek. W tej rywalizacji  wszyscy uczestnicy otrzymali jednakową liczbę punktów.

Kolejne zadanie było znacznie trudniejsze. Mistrzowie sztuki kulinarnej musieli przygotować danie według własnego przepisu. Tym razem na kuchennych stołach dominowały warzywne i owocowe sałatki. Wszystkie potrawy tak zasmakowały jurorom, że postanowili oni ponownie przyznać wszystkim równą ilość punktów. Tym sposobem wszyscy kucharze zajęli ex aequo pierwsze miejsce i otrzymali tytuł „Żorskiego Masterchef’a”.

Otwarcie stołówki ZSS

Najnowsze:

Poprzez teatr przestrzegali przed dopalaczami

Osiem zespołów teatralnych i osiem profilaktycznych przesłań adresowanych do młodzieży to efekt kilkumiesięcznej pracy uczniów zaangażowanych w realizację żorskiego projektu „Dopalacze kradną życie – wybieram młodość!”. W poniedziałek (19.03) przekonywali swoich rówieśników, że dopalacze prowadzą donikąd, a wtórowali im w tym znani artyści.

Żory walczą ze smogiem! Powstał specjalny zespół zadaniowy

Radni, urzędnicy oraz przedstawiciele organizacji samorządowych – w sumie 17 osób weszło w skład Miejskiego Zespołu, którego zadaniem będzie opracowanie działań zmierzających do ograniczenia smogu w Żorach.

Zmieniono okręgi wyborcze w mieście. Sprawdź, dlaczego tak się stało!

Podczas marcowej sesji Rady Miasta Żory zmianie uległ podział naszego miasta na okręgi wyborcze. Co ważne, konieczność podjęcia uchwały w sprawie okręgów wyborczych dotyczy wszystkich gmin w naszym kraju i wynika z wejścia w życie ustawy z dnia 12 stycznia 2018 r. o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych.

Oferta realizacji zadania pn. KONFERENCJA „TWOJE ŻYCIE – TWÓJ RYTM (…)”

Na wniosek Katolickiego Stowarzyszenia POMAGAMY im. Jana Pawła II w sprawie zlecenia realizacji zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert, zamieszczam na okres od 23 do 30 marca br. ofertę realizacji zadania pn. KONFERENCJA „TWOJE ŻYCIE – TWÓJ RYTM – TWOJE DOBRE SAMOPOCZUCIE” złożoną w trybie art. 19a ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie celem zgłaszania uwag.

Oferta realizacji zadania pn. „Odkrywanie drzemiących talentów (…)”

Na wniosek Fundacji Eko Folwark pod Lipami, w sprawie zlecenia realizacji zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert, zamieszczam na okres od 23 do 30 marca br. ofertę realizacji zadania pn. „Odkrywanie drzemiących talentów – edukacja przez sztukę” złożoną w trybie art. 19 a ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, celem zgłaszania uwag.