Widowiskowe otwarcie stołówki w ZSS

Niezwykłym kulinarnym widowiskiem pn. „Masterchef po żorsku” zainaugurowano działalność stołówki przy Zespole Szkół Specjalnych im. Matki Teresy z Kalkuty. W rolę kucharzy wcielili się uczniowie placówki, a także zaproszeni goście, na czele z Waldemarem Sochą - Prezydentem Miasta Żory.

W zmaganiach o tytuł masterchefa wzięli udział także: Anna Ujma - Doradca Prezydenta, radne Rady Miasta Żory - Jolanta Hrycak i Anna Nowacka, Jacek Arasim – Dyrektor Żorskiego Centrum Organizacji Pozarządowych,  Stanisław Ratajczyk – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Żorach, przedstawicielka mediów - Wioleta Kurzydem, redaktor portalu tuŻory.pl oraz Edyta Wesołowska – Dyrektor Zespół Szkół Specjalnych w Żorach.

Kucharze wzięli udział w dwóch konkurencjach, a wykonane przez nich potrawy oceniało jury w składzie: Bożena Dąbrowska, Beata Stępień oraz Alan Klinger. Pierwsze zadanie polegało na przygotowaniu deseru na czas, zgodnie z otrzymanym wcześniej przepisem. Wśród smakołyków królowały bajaderki oraz desery z mango i truskawek. W tej rywalizacji  wszyscy uczestnicy otrzymali jednakową liczbę punktów.

Kolejne zadanie było znacznie trudniejsze. Mistrzowie sztuki kulinarnej musieli przygotować danie według własnego przepisu. Tym razem na kuchennych stołach dominowały warzywne i owocowe sałatki. Wszystkie potrawy tak zasmakowały jurorom, że postanowili oni ponownie przyznać wszystkim równą ilość punktów. Tym sposobem wszyscy kucharze zajęli ex aequo pierwsze miejsce i otrzymali tytuł „Żorskiego Masterchef’a”.

Otwarcie stołówki ZSS

Najnowsze:

Wigilia dla wszystkich mieszkańców, czyli wspólne świętowanie na rynku!

Tradycyjnych świątecznych przysmaków będzie można spróbować podczas „Wigilii dla Mieszkańców”, która zakończy tegoroczny Jarmark Świąteczny na żorskim rynku. Na wszystkich gości oprócz smakołyków czekały będą także inne niespodzianki, w tym darmowa przejażdżka karuzelą.

Trwają zapisy do Wigilijnego Turnieju Dzieci i Młodzieży w Tenisie Stołowym

Już po raz dziewiętnasty w Żorach rozegrany zostanie Wigilijny Turniej Dzieci i Młodzieży w Tenisie Stołowym. Organizatorem wydarzenia jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach. Zgłoszenia przyjmowane są do 21 grudnia.

Wybrano żorskich Wolontariuszy Roku

Pomagają bezinteresownie, poświęcają swój czas, a także oddają serce innym - właśnie tacy są żorscy wolontariusze. I choć nie oczekują w zamian laurów, to każdego roku ich działania zostają docenione. 

Sesja budżetowa Rady Miasta Żory – grudzień 2017

Żorscy radni spotkają się na ostatniej w tym roku sesji Rady Miasta. Sesja budżetowa odbędzie się w czwartek 21 grudnia w sali narad Urzędu Miasta przy Rynku 9. Początek o godz. 14:00.

Mikołaj odwiedził żorski rynek!

Setki mieszkańców i gości z innych miast przybyły w środę na żorski rynek, by w świątecznej scenerii spotkać się z Mikołajem i jego pomocnikami. Dla dzieci i dorosłych przygotowano tego dnia wiele atrakcji i niespodzianek.