Spotkaj się ze sportowcami i gwiazdami śląskiej sceny muzycznej podczas Letniej Fiesty Sportowej!

Świetna zabawa dla całej rodziny przy muzyce oraz możliwość spotkania ulubionych sportowców będą czekały na wszystkich uczestników Letniej Fiesty Sportowej. Na boisku piłkarskim w dzielnicy Rowień-Folwarki pojawią się najbardziej utytułowani żorscy sportowcy oraz trenerzy i działacze, by odebrać Nagrody Prezydenta Miasta w dziedzinie sportu.

Letnia Fiesta Sportowa odbędzie się w sobotę 10 czerwca na boisku piłkarskim przy ul. Rybnickiej 249 w dzielnicy Rowień-Folwarki. Podczas tego sportowo-kulturalnego pikniku wręczone zostaną wyróżnienia i nagrody Prezydenta Miasta za wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym. Nagrody przyznawane są najlepszym zawodnikom, trenerom i działaczom, jako wyraz uznania dla osiąganych przez nich wyników. Impreza będzie okazją, by spotkać się i porozmawiać z utytułowanymi karatekami, pływakami, baseballistami czy lekkoatletami, którzy zdobywają medale dla naszego miasta. Wręczenie nagród zaplanowano na godzinę 16:00.

Okazję do świętowania będą mieli jednak nie tylko sportowcy. Podczas Letniej Fiesty Sportowej nie zabraknie wielu atrakcji towarzyszących, dzięki którym zarówno młodsi, jak i starsi mieszkańcy z pewnością nie będą narzekali na nudę. Dla dzieci przygotowane zostaną liczne gry, zabawy i animacje. Wszystkich uczestników imprezy do wspólnej zabawy zaproszą natomiast niekwestionowane gwiazdy śląskiej sceny muzycznej. Już o godzinie 16:30 rozpocznie się koncert Brygidy i Roberta Łukowskich, których przeboje podbijają serca słuchaczy Listy Śląskich Szlagierów. Po nich na scenie pojawi się Jesika – młoda, utalentowana wokalistka, słynąca z pełnych energii koncertów, które porywają do zabawy wszystkich, niezależnie od wieku. Artystka zaprezentuje w naszym mieście widowiskowe muzyczne show z udziałem tancerek. Początek około godziny 18:00. Wstęp na imprezę jest bezpłatny!

Organizatorami imprezy są Urząd Miasta Żory oraz Rada Dzielnicy Rowień-Folwarki.

Letnia Fiesta Sportowa

 

Najnowsze:

Informacja o jakości powietrza – 21 marca 2018 r.

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach informuje o jakości powietrza w województwie śląskim. Dziś w Żorach jakość powietrza jest dostateczna. Podobnie będzie także jutro.

Wielkanocny rozkład jazdy Bezpłatnej Komunikacji Miejskiej

W okresie Świąt Wielkanocnych będzie obowiązywał zmieniony rozkład jazdy autobusów Bezpłatnej Komunikacji Miejskiej.

Sesja Młodzieżowej Rady Miasta – marzec 2018 r.

Młodzi żorzanie po raz kolejny spotkają się, by debatować o sprawach dotyczących naszego miasta podczas sesja Młodzieżowej Rady Miasta.

Oferta realizacji zadania pn. „40 lat Wczesnej interwencji (…)”

Na wniosek Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koła w Żorach, Prezydent Miasta Żory zamieszcza ofertę realizacji zadania publicznego pn. „40 lat Wczesnej Interwencji. Wczesna interwencja terapeutyczna, jako wsparcie naturalnych zdolności neuroplastycznych mózgu u dzieci z zaburzonym rozwojem psychomotorycznym”.

Towarzystwo Ballo świętowało 15 urodziny!

Już od piętnastu lat Towarzystwo Wspierania Twórczości Dzieci i Młodzieży Ballo wyszukuje artystyczne talenty z naszego miasta i pomaga młodym ludziom w rozwijaniu ich zdolności. Podsumowaniem dotychczasowej działalności stowarzyszenia była jubileuszowa gala, zorganizowana w żorskim Domu Kultury.