Spotkaj się ze sportowcami i gwiazdami śląskiej sceny muzycznej podczas Letniej Fiesty Sportowej!

Świetna zabawa dla całej rodziny przy muzyce oraz możliwość spotkania ulubionych sportowców będą czekały na wszystkich uczestników Letniej Fiesty Sportowej. Na boisku piłkarskim w dzielnicy Rowień-Folwarki pojawią się najbardziej utytułowani żorscy sportowcy oraz trenerzy i działacze, by odebrać Nagrody Prezydenta Miasta w dziedzinie sportu.

Letnia Fiesta Sportowa odbędzie się w sobotę 10 czerwca na boisku piłkarskim przy ul. Rybnickiej 249 w dzielnicy Rowień-Folwarki. Podczas tego sportowo-kulturalnego pikniku wręczone zostaną wyróżnienia i nagrody Prezydenta Miasta za wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym. Nagrody przyznawane są najlepszym zawodnikom, trenerom i działaczom, jako wyraz uznania dla osiąganych przez nich wyników. Impreza będzie okazją, by spotkać się i porozmawiać z utytułowanymi karatekami, pływakami, baseballistami czy lekkoatletami, którzy zdobywają medale dla naszego miasta. Wręczenie nagród zaplanowano na godzinę 16:00.

Okazję do świętowania będą mieli jednak nie tylko sportowcy. Podczas Letniej Fiesty Sportowej nie zabraknie wielu atrakcji towarzyszących, dzięki którym zarówno młodsi, jak i starsi mieszkańcy z pewnością nie będą narzekali na nudę. Dla dzieci przygotowane zostaną liczne gry, zabawy i animacje. Wszystkich uczestników imprezy do wspólnej zabawy zaproszą natomiast niekwestionowane gwiazdy śląskiej sceny muzycznej. Już o godzinie 16:30 rozpocznie się koncert Brygidy i Roberta Łukowskich, których przeboje podbijają serca słuchaczy Listy Śląskich Szlagierów. Po nich na scenie pojawi się Jesika – młoda, utalentowana wokalistka, słynąca z pełnych energii koncertów, które porywają do zabawy wszystkich, niezależnie od wieku. Artystka zaprezentuje w naszym mieście widowiskowe muzyczne show z udziałem tancerek. Początek około godziny 18:00. Wstęp na imprezę jest bezpłatny!

Organizatorami imprezy są Urząd Miasta Żory oraz Rada Dzielnicy Rowień-Folwarki.

Letnia Fiesta Sportowa

 

Najnowsze:

Wielki finał Rajdowych Samochodowych Mistrzostwa Polski w Żorach

Wielkie emocje i ogromną radość najlepszych kierowców rajdowych w naszym kraju mogliśmy obserwować na żorskim rynku. W naszym mieście nagrodzeni zostali zwycięzcy 1. edycji Rajdu Śląska, który był finałową rundą rywalizacji w ramach Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Puchary na żorskiej Starówce odebrali też triumfatorzy czwartej rundy rywalizacji o tytuł Rajdowego Mistrza Śląska.

Wyróżnienia dla wybitnych uczniów i nauczycieli

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszym mieście ponownie nagrodzono najlepszych uczniów oraz nauczycieli. Uroczystość, która odbyła się w kinie „Na Starówce” była okazją do wręczenia stypendiów Prezydenta Miasta dla uczniów, a także medali i nagród dla szczególnie wyróżniających się nauczycieli.

Arkadiusz Tomaszewski wyróżniony za zasługi dla turystyki

Prezes miejskiej spółki Nowe Miasto – Arkadiusz Tomaszewski znalazł się w zaszczytnym gronie osób wyróżnionych za zasługi dla turystyki w naszym regionie. Wręczenie Dyplomów Marszałka Województwa Śląskiego za Zasługi dla Rozwoju Turystyki w 2017 roku odbyło się na Zamku Sułkowskich w Bielsku-Białej, podczas wojewódzkich obchodów Światowego Dnia Turystyki.

Ważna zmiana w zasadach segregacji odpadów

Już od początku listopada w naszym mieście będą obowiązywały zmienione zasady w zakresie selektywnej zbiórki odpadów.

Pełny atrakcji finał Rajdu Śląska w Żorach!

Najbliższy weekend będzie prawdziwym świętem dla miłośników sportów motorowych. Przed nami pierwsza edycja Rajdu Śląska, który w tym roku jest ostatnią rundą rywalizacji w ramach Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Najlepsi kierowcy rajdowi pojawią się na żorskim rynku, gdzie odbędzie się ceremonia nagrodzenia zwycięzców! Z tej okazji organizatorzy zadbali o dodatkowe atrakcje nie tylko dla fanów motoryzacji.