Spotkaj się ze sportowcami i gwiazdami śląskiej sceny muzycznej podczas Letniej Fiesty Sportowej!

Świetna zabawa dla całej rodziny przy muzyce oraz możliwość spotkania ulubionych sportowców będą czekały na wszystkich uczestników Letniej Fiesty Sportowej. Na boisku piłkarskim w dzielnicy Rowień-Folwarki pojawią się najbardziej utytułowani żorscy sportowcy oraz trenerzy i działacze, by odebrać Nagrody Prezydenta Miasta w dziedzinie sportu.

Letnia Fiesta Sportowa odbędzie się w sobotę 10 czerwca na boisku piłkarskim przy ul. Rybnickiej 249 w dzielnicy Rowień-Folwarki. Podczas tego sportowo-kulturalnego pikniku wręczone zostaną wyróżnienia i nagrody Prezydenta Miasta za wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym. Nagrody przyznawane są najlepszym zawodnikom, trenerom i działaczom, jako wyraz uznania dla osiąganych przez nich wyników. Impreza będzie okazją, by spotkać się i porozmawiać z utytułowanymi karatekami, pływakami, baseballistami czy lekkoatletami, którzy zdobywają medale dla naszego miasta. Wręczenie nagród zaplanowano na godzinę 16:00.

Okazję do świętowania będą mieli jednak nie tylko sportowcy. Podczas Letniej Fiesty Sportowej nie zabraknie wielu atrakcji towarzyszących, dzięki którym zarówno młodsi, jak i starsi mieszkańcy z pewnością nie będą narzekali na nudę. Dla dzieci przygotowane zostaną liczne gry, zabawy i animacje. Wszystkich uczestników imprezy do wspólnej zabawy zaproszą natomiast niekwestionowane gwiazdy śląskiej sceny muzycznej. Już o godzinie 16:30 rozpocznie się koncert Brygidy i Roberta Łukowskich, których przeboje podbijają serca słuchaczy Listy Śląskich Szlagierów. Po nich na scenie pojawi się Jesika – młoda, utalentowana wokalistka, słynąca z pełnych energii koncertów, które porywają do zabawy wszystkich, niezależnie od wieku. Artystka zaprezentuje w naszym mieście widowiskowe muzyczne show z udziałem tancerek. Początek około godziny 18:00. Wstęp na imprezę jest bezpłatny!

Organizatorami imprezy są Urząd Miasta Żory oraz Rada Dzielnicy Rowień-Folwarki.

Letnia Fiesta Sportowa

 

Najnowsze:

Wigilia dla wszystkich mieszkańców, czyli wspólne świętowanie na rynku!

Tradycyjnych świątecznych przysmaków będzie można spróbować podczas „Wigilii dla Mieszkańców”, która zakończy tegoroczny Jarmark Świąteczny na żorskim rynku. Na wszystkich gości oprócz smakołyków czekały będą także inne niespodzianki, w tym darmowa przejażdżka karuzelą.

Trwają zapisy do Wigilijnego Turnieju Dzieci i Młodzieży w Tenisie Stołowym

Już po raz dziewiętnasty w Żorach rozegrany zostanie Wigilijny Turniej Dzieci i Młodzieży w Tenisie Stołowym. Organizatorem wydarzenia jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach. Zgłoszenia przyjmowane są do 21 grudnia.

Wybrano żorskich Wolontariuszy Roku

Pomagają bezinteresownie, poświęcają swój czas, a także oddają serce innym - właśnie tacy są żorscy wolontariusze. I choć nie oczekują w zamian laurów, to każdego roku ich działania zostają docenione. 

Sesja budżetowa Rady Miasta Żory – grudzień 2017

Żorscy radni spotkają się na ostatniej w tym roku sesji Rady Miasta. Sesja budżetowa odbędzie się w czwartek 21 grudnia w sali narad Urzędu Miasta przy Rynku 9. Początek o godz. 14:00.

Mikołaj odwiedził żorski rynek!

Setki mieszkańców i gości z innych miast przybyły w środę na żorski rynek, by w świątecznej scenerii spotkać się z Mikołajem i jego pomocnikami. Dla dzieci i dorosłych przygotowano tego dnia wiele atrakcji i niespodzianek.