Uroczystości z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Złożeniem kwiatów w miejscach pamięci narodowej uczczono w Żorach Święto Narodowe 3 Maja.  

W tym roku świętowaliśmy już 226 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Oficjalne uroczystości rozpoczęło złożenie kwiatów przez przedstawicieli władz miasta na czele z Danielem Wawrzyczkiem - Zastępcą Prezydenta Miasta, na mogile Powstańców Śląskich oraz przy Pomniku Walczących o Wolną Polskę na Placu Pamięci Narodowej. Następnie w kościele pw. św. św. ap. Filipa i Jakuba odbyła się uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny.

Najnowsze:

Informacja o jakości powietrza – 21 marca 2018 r.

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach informuje o jakości powietrza w województwie śląskim. Dziś w Żorach jakość powietrza jest dostateczna. Podobnie będzie także jutro.

Wielkanocny rozkład jazdy Bezpłatnej Komunikacji Miejskiej

W okresie Świąt Wielkanocnych będzie obowiązywał zmieniony rozkład jazdy autobusów Bezpłatnej Komunikacji Miejskiej.

Sesja Młodzieżowej Rady Miasta – marzec 2018 r.

Młodzi żorzanie po raz kolejny spotkają się, by debatować o sprawach dotyczących naszego miasta podczas sesja Młodzieżowej Rady Miasta.

Oferta realizacji zadania pn. „40 lat Wczesnej interwencji (…)”

Na wniosek Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koła w Żorach, Prezydent Miasta Żory zamieszcza ofertę realizacji zadania publicznego pn. „40 lat Wczesnej Interwencji. Wczesna interwencja terapeutyczna, jako wsparcie naturalnych zdolności neuroplastycznych mózgu u dzieci z zaburzonym rozwojem psychomotorycznym”.

Towarzystwo Ballo świętowało 15 urodziny!

Już od piętnastu lat Towarzystwo Wspierania Twórczości Dzieci i Młodzieży Ballo wyszukuje artystyczne talenty z naszego miasta i pomaga młodym ludziom w rozwijaniu ich zdolności. Podsumowaniem dotychczasowej działalności stowarzyszenia była jubileuszowa gala, zorganizowana w żorskim Domu Kultury.