Uroczystości z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Złożeniem kwiatów w miejscach pamięci narodowej uczczono w Żorach Święto Narodowe 3 Maja.  

W tym roku świętowaliśmy już 226 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Oficjalne uroczystości rozpoczęło złożenie kwiatów przez przedstawicieli władz miasta na czele z Danielem Wawrzyczkiem - Zastępcą Prezydenta Miasta, na mogile Powstańców Śląskich oraz przy Pomniku Walczących o Wolną Polskę na Placu Pamięci Narodowej. Następnie w kościele pw. św. św. ap. Filipa i Jakuba odbyła się uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny.

Najnowsze:

Wigilia dla wszystkich mieszkańców, czyli wspólne świętowanie na rynku!

Tradycyjnych świątecznych przysmaków będzie można spróbować podczas „Wigilii dla Mieszkańców”, która zakończy tegoroczny Jarmark Świąteczny na żorskim rynku. Na wszystkich gości oprócz smakołyków czekały będą także inne niespodzianki, w tym darmowa przejażdżka karuzelą.

Trwają zapisy do Wigilijnego Turnieju Dzieci i Młodzieży w Tenisie Stołowym

Już po raz dziewiętnasty w Żorach rozegrany zostanie Wigilijny Turniej Dzieci i Młodzieży w Tenisie Stołowym. Organizatorem wydarzenia jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach. Zgłoszenia przyjmowane są do 21 grudnia.

Wybrano żorskich Wolontariuszy Roku

Pomagają bezinteresownie, poświęcają swój czas, a także oddają serce innym - właśnie tacy są żorscy wolontariusze. I choć nie oczekują w zamian laurów, to każdego roku ich działania zostają docenione. 

Sesja budżetowa Rady Miasta Żory – grudzień 2017

Żorscy radni spotkają się na ostatniej w tym roku sesji Rady Miasta. Sesja budżetowa odbędzie się w czwartek 21 grudnia w sali narad Urzędu Miasta przy Rynku 9. Początek o godz. 14:00.

Mikołaj odwiedził żorski rynek!

Setki mieszkańców i gości z innych miast przybyły w środę na żorski rynek, by w świątecznej scenerii spotkać się z Mikołajem i jego pomocnikami. Dla dzieci i dorosłych przygotowano tego dnia wiele atrakcji i niespodzianek.