Kulturalna majówka z foodtruckami na rynku

Podczas długiego majowego weekendu warto wybrać się na żorski rynek. W ramach „Majówki z Kulturkiem” na wszystkich chętnych będą tam czekały m.in. konkursy z nagrodami, gry, zabawy oraz animacje dla dzieci, koncerty a także strefa foodtrucków. 

„Majówka” to idealna okazja, by spędzić więcej czasu z bliskimi. Dlatego też na żorskim rynku przez dwa dni będzie trwał rodzinny piknik, pełny atrakcji zarówno dla małych, jak i dużych gości. Niedawny zlot foodtrucków pokazał, że żorzanie są miłośnikami kuchni z czterech stron świata. Dlatego też 30 kwietnia i 1 maja na rynku stanie kilka „restauracji na kołach”, serwujących różnorodne, pyszne dania.

W niedzielę 30 kwietnia zabawa na rynku rozpocznie się o godzinie 15:00 i potrwa do 19:00. Przez cały dzień do dyspozycji dzieci będą dmuchańce – arbuz i gąsienica oraz animacje takie jak: wyspy, tunele, piłki do skakania, rybki, bujaki, koniki, mural z motywami żorskimi oraz mistrzostwa w piłkarzyki na megastołach, mega kółko-krzyżyk, wielkie bańki i zwierzątka z balonów. Będzie też można zobaczyć występy zespołów tanecznych Studia Tańca Step Art i klubu Wisus oraz wziąć udział w konkursach rodzinnych i indywidualnych z nagrodami, prowadzonych przez „Pozytywkę”.

Dobra zabawa na żorskim rynku będzie trwała także w poniedziałek 1 maja, w godzinach od 14:00 – 18:00. Tego dnia na wszystkich chętnych również będą czekały ciekawe konkursy i animacje. Dodatkowo wystąpią zespoły MOK- Baranowice, Małe Rojanki oraz Osiny. O godzinie 19:00 rozpocznie się koncert podbijającego śląskie listy przebojów zespołu Happy Folk! Wszystkie atrakcje są bezpłatne.

 

Majówka MOK

Najnowsze:

Wigilia dla wszystkich mieszkańców, czyli wspólne świętowanie na rynku!

Tradycyjnych świątecznych przysmaków będzie można spróbować podczas „Wigilii dla Mieszkańców”, która zakończy tegoroczny Jarmark Świąteczny na żorskim rynku. Na wszystkich gości oprócz smakołyków czekały będą także inne niespodzianki, w tym darmowa przejażdżka karuzelą.

Trwają zapisy do Wigilijnego Turnieju Dzieci i Młodzieży w Tenisie Stołowym

Już po raz dziewiętnasty w Żorach rozegrany zostanie Wigilijny Turniej Dzieci i Młodzieży w Tenisie Stołowym. Organizatorem wydarzenia jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach. Zgłoszenia przyjmowane są do 21 grudnia.

Wybrano żorskich Wolontariuszy Roku

Pomagają bezinteresownie, poświęcają swój czas, a także oddają serce innym - właśnie tacy są żorscy wolontariusze. I choć nie oczekują w zamian laurów, to każdego roku ich działania zostają docenione. 

Sesja budżetowa Rady Miasta Żory – grudzień 2017

Żorscy radni spotkają się na ostatniej w tym roku sesji Rady Miasta. Sesja budżetowa odbędzie się w czwartek 21 grudnia w sali narad Urzędu Miasta przy Rynku 9. Początek o godz. 14:00.

Mikołaj odwiedził żorski rynek!

Setki mieszkańców i gości z innych miast przybyły w środę na żorski rynek, by w świątecznej scenerii spotkać się z Mikołajem i jego pomocnikami. Dla dzieci i dorosłych przygotowano tego dnia wiele atrakcji i niespodzianek.