Kulturalna majówka z foodtruckami na rynku

Podczas długiego majowego weekendu warto wybrać się na żorski rynek. W ramach „Majówki z Kulturkiem” na wszystkich chętnych będą tam czekały m.in. konkursy z nagrodami, gry, zabawy oraz animacje dla dzieci, koncerty a także strefa foodtrucków. 

„Majówka” to idealna okazja, by spędzić więcej czasu z bliskimi. Dlatego też na żorskim rynku przez dwa dni będzie trwał rodzinny piknik, pełny atrakcji zarówno dla małych, jak i dużych gości. Niedawny zlot foodtrucków pokazał, że żorzanie są miłośnikami kuchni z czterech stron świata. Dlatego też 30 kwietnia i 1 maja na rynku stanie kilka „restauracji na kołach”, serwujących różnorodne, pyszne dania.

W niedzielę 30 kwietnia zabawa na rynku rozpocznie się o godzinie 15:00 i potrwa do 19:00. Przez cały dzień do dyspozycji dzieci będą dmuchańce – arbuz i gąsienica oraz animacje takie jak: wyspy, tunele, piłki do skakania, rybki, bujaki, koniki, mural z motywami żorskimi oraz mistrzostwa w piłkarzyki na megastołach, mega kółko-krzyżyk, wielkie bańki i zwierzątka z balonów. Będzie też można zobaczyć występy zespołów tanecznych Studia Tańca Step Art i klubu Wisus oraz wziąć udział w konkursach rodzinnych i indywidualnych z nagrodami, prowadzonych przez „Pozytywkę”.

Dobra zabawa na żorskim rynku będzie trwała także w poniedziałek 1 maja, w godzinach od 14:00 – 18:00. Tego dnia na wszystkich chętnych również będą czekały ciekawe konkursy i animacje. Dodatkowo wystąpią zespoły MOK- Baranowice, Małe Rojanki oraz Osiny. O godzinie 19:00 rozpocznie się koncert podbijającego śląskie listy przebojów zespołu Happy Folk! Wszystkie atrakcje są bezpłatne.

 

Majówka MOK

Najnowsze:

Wielki finał Rajdowych Samochodowych Mistrzostwa Polski w Żorach

Wielkie emocje i ogromną radość najlepszych kierowców rajdowych w naszym kraju mogliśmy obserwować na żorskim rynku. W naszym mieście nagrodzeni zostali zwycięzcy 1. edycji Rajdu Śląska, który był finałową rundą rywalizacji w ramach Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Puchary na żorskiej Starówce odebrali też triumfatorzy czwartej rundy rywalizacji o tytuł Rajdowego Mistrza Śląska.

Wyróżnienia dla wybitnych uczniów i nauczycieli

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszym mieście ponownie nagrodzono najlepszych uczniów oraz nauczycieli. Uroczystość, która odbyła się w kinie „Na Starówce” była okazją do wręczenia stypendiów Prezydenta Miasta dla uczniów, a także medali i nagród dla szczególnie wyróżniających się nauczycieli.

Arkadiusz Tomaszewski wyróżniony za zasługi dla turystyki

Prezes miejskiej spółki Nowe Miasto – Arkadiusz Tomaszewski znalazł się w zaszczytnym gronie osób wyróżnionych za zasługi dla turystyki w naszym regionie. Wręczenie Dyplomów Marszałka Województwa Śląskiego za Zasługi dla Rozwoju Turystyki w 2017 roku odbyło się na Zamku Sułkowskich w Bielsku-Białej, podczas wojewódzkich obchodów Światowego Dnia Turystyki.

Ważna zmiana w zasadach segregacji odpadów

Już od początku listopada w naszym mieście będą obowiązywały zmienione zasady w zakresie selektywnej zbiórki odpadów.

Pełny atrakcji finał Rajdu Śląska w Żorach!

Najbliższy weekend będzie prawdziwym świętem dla miłośników sportów motorowych. Przed nami pierwsza edycja Rajdu Śląska, który w tym roku jest ostatnią rundą rywalizacji w ramach Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Najlepsi kierowcy rajdowi pojawią się na żorskim rynku, gdzie odbędzie się ceremonia nagrodzenia zwycięzców! Z tej okazji organizatorzy zadbali o dodatkowe atrakcje nie tylko dla fanów motoryzacji.