Kulturalna majówka z foodtruckami na rynku

Podczas długiego majowego weekendu warto wybrać się na żorski rynek. W ramach „Majówki z Kulturkiem” na wszystkich chętnych będą tam czekały m.in. konkursy z nagrodami, gry, zabawy oraz animacje dla dzieci, koncerty a także strefa foodtrucków. 

„Majówka” to idealna okazja, by spędzić więcej czasu z bliskimi. Dlatego też na żorskim rynku przez dwa dni będzie trwał rodzinny piknik, pełny atrakcji zarówno dla małych, jak i dużych gości. Niedawny zlot foodtrucków pokazał, że żorzanie są miłośnikami kuchni z czterech stron świata. Dlatego też 30 kwietnia i 1 maja na rynku stanie kilka „restauracji na kołach”, serwujących różnorodne, pyszne dania.

W niedzielę 30 kwietnia zabawa na rynku rozpocznie się o godzinie 15:00 i potrwa do 19:00. Przez cały dzień do dyspozycji dzieci będą dmuchańce – arbuz i gąsienica oraz animacje takie jak: wyspy, tunele, piłki do skakania, rybki, bujaki, koniki, mural z motywami żorskimi oraz mistrzostwa w piłkarzyki na megastołach, mega kółko-krzyżyk, wielkie bańki i zwierzątka z balonów. Będzie też można zobaczyć występy zespołów tanecznych Studia Tańca Step Art i klubu Wisus oraz wziąć udział w konkursach rodzinnych i indywidualnych z nagrodami, prowadzonych przez „Pozytywkę”.

Dobra zabawa na żorskim rynku będzie trwała także w poniedziałek 1 maja, w godzinach od 14:00 – 18:00. Tego dnia na wszystkich chętnych również będą czekały ciekawe konkursy i animacje. Dodatkowo wystąpią zespoły MOK- Baranowice, Małe Rojanki oraz Osiny. O godzinie 19:00 rozpocznie się koncert podbijającego śląskie listy przebojów zespołu Happy Folk! Wszystkie atrakcje są bezpłatne.

 

Majówka MOK

Najnowsze:

Poprzez teatr przestrzegali przed dopalaczami

Osiem zespołów teatralnych i osiem profilaktycznych przesłań adresowanych do młodzieży to efekt kilkumiesięcznej pracy uczniów zaangażowanych w realizację żorskiego projektu „Dopalacze kradną życie – wybieram młodość!”. W poniedziałek (19.03) przekonywali swoich rówieśników, że dopalacze prowadzą donikąd, a wtórowali im w tym znani artyści.

Żory walczą ze smogiem! Powstał specjalny zespół zadaniowy

Radni, urzędnicy oraz przedstawiciele organizacji samorządowych – w sumie 17 osób weszło w skład Miejskiego Zespołu, którego zadaniem będzie opracowanie działań zmierzających do ograniczenia smogu w Żorach.

Zmieniono okręgi wyborcze w mieście. Sprawdź, dlaczego tak się stało!

Podczas marcowej sesji Rady Miasta Żory zmianie uległ podział naszego miasta na okręgi wyborcze. Co ważne, konieczność podjęcia uchwały w sprawie okręgów wyborczych dotyczy wszystkich gmin w naszym kraju i wynika z wejścia w życie ustawy z dnia 12 stycznia 2018 r. o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych.

Oferta realizacji zadania pn. KONFERENCJA „TWOJE ŻYCIE – TWÓJ RYTM (…)”

Na wniosek Katolickiego Stowarzyszenia POMAGAMY im. Jana Pawła II w sprawie zlecenia realizacji zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert, zamieszczam na okres od 23 do 30 marca br. ofertę realizacji zadania pn. KONFERENCJA „TWOJE ŻYCIE – TWÓJ RYTM – TWOJE DOBRE SAMOPOCZUCIE” złożoną w trybie art. 19a ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie celem zgłaszania uwag.

Oferta realizacji zadania pn. „Odkrywanie drzemiących talentów (…)”

Na wniosek Fundacji Eko Folwark pod Lipami, w sprawie zlecenia realizacji zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert, zamieszczam na okres od 23 do 30 marca br. ofertę realizacji zadania pn. „Odkrywanie drzemiących talentów – edukacja przez sztukę” złożoną w trybie art. 19 a ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, celem zgłaszania uwag.