Akrobatyczne popisy oczarowały żorzan!

Żorzanie zakochali się w akrobatyce! Już po raz piąty widzowie szczelnie wypełnili halę MOSiR Żory podczas niezwykle widowiskowego Festiwalu Gimnastyki i Akrobatyki Sportowej. Swoimi występami publiczność oczarowały gwiazdy tej dyscypliny sportu i telewizyjnego programu „Mam Talent”.

V edycja Festiwalu Gimnastyki i Akrobatyki Sportowej była wyjątkową okazją, by na żywo podziwiać w jednym miejscu tak wielu akrobatów, artystów i sportowców prezentujących najwyższy światowy poziom. W programie imprezy znalazły się m.in. pokazy piramid i układów akrobatyczno-gimnastycznych, skoków na trampolinie, a także liczne nowe atrakcje. Po raz pierwszy w Żorach zaprezentował się duet Delfina i Bartek - zwycięzcy 5 edycji programu „Mam Talent”. Nowością był także pokaz rock’n’rolla akrobatycznego w wykonaniu najlepszej na świecie pary Anna Miadzielec & Jacek Tarczyło - wielokrotnych mistrzów Świata i Europy.  W niezwykłym pokazie Catwomen zaprezentowała  się Aleksandra Bednarz - finalistka ubiegłorocznej edycji „Mam Talent” i brązowa medalistka Mistrzostw Świata Pole Dance 2015. Już po raz trzeci w ramach żorskiego festiwalu, lecz w zupełnie nowym pokazie, zaprezentowała się Anna Filipowska. Jedna z najlepszych akrobatek w naszym kraju tym razem zaskoczyła widzów pokazem w kuli podwieszonej pod dachem hali.

Zupełną nowością był również pokaz akrobatyczny na podwieszanych kołach i szarfie, w wykonaniu wychowanków Anny Filipowskiej z grupy SK Talent. Niesamowite umiejętności panowania nad kołem zaprezentował zaś Patryk Niekłań. Natomiast grupa Acro Team Silesia skupiająca najlepszych akrobatów na Śląsku zachwyciła publiczność dynamicznymi pokazami grupowymi oraz dwójkowymi i trójkowymi. Podobnie jak w poprzednich edycjach imprezy doskonale zaprezentowali się zawodnicy AZS AWF Katowice, zachwycając widzów opanowanymi do perfekcji skokami na trampolinie. Pokazy uświetnił Tomasz Dolski - grający na elektronicznych skrzypcach zdobywca trzeciego miejsca w I edycji programu „Must be the Music-Tylko Muzyka”.

Najnowsze:

Informacja o jakości powietrza – 21 marca 2018 r.

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach informuje o jakości powietrza w województwie śląskim. Dziś w Żorach jakość powietrza jest dostateczna. Podobnie będzie także jutro.

Wielkanocny rozkład jazdy Bezpłatnej Komunikacji Miejskiej

W okresie Świąt Wielkanocnych będzie obowiązywał zmieniony rozkład jazdy autobusów Bezpłatnej Komunikacji Miejskiej.

Sesja Młodzieżowej Rady Miasta – marzec 2018 r.

Młodzi żorzanie po raz kolejny spotkają się, by debatować o sprawach dotyczących naszego miasta podczas sesja Młodzieżowej Rady Miasta.

Oferta realizacji zadania pn. „40 lat Wczesnej interwencji (…)”

Na wniosek Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koła w Żorach, Prezydent Miasta Żory zamieszcza ofertę realizacji zadania publicznego pn. „40 lat Wczesnej Interwencji. Wczesna interwencja terapeutyczna, jako wsparcie naturalnych zdolności neuroplastycznych mózgu u dzieci z zaburzonym rozwojem psychomotorycznym”.

Towarzystwo Ballo świętowało 15 urodziny!

Już od piętnastu lat Towarzystwo Wspierania Twórczości Dzieci i Młodzieży Ballo wyszukuje artystyczne talenty z naszego miasta i pomaga młodym ludziom w rozwijaniu ich zdolności. Podsumowaniem dotychczasowej działalności stowarzyszenia była jubileuszowa gala, zorganizowana w żorskim Domu Kultury.