Akrobatyczne popisy oczarowały żorzan!

Żorzanie zakochali się w akrobatyce! Już po raz piąty widzowie szczelnie wypełnili halę MOSiR Żory podczas niezwykle widowiskowego Festiwalu Gimnastyki i Akrobatyki Sportowej. Swoimi występami publiczność oczarowały gwiazdy tej dyscypliny sportu i telewizyjnego programu „Mam Talent”.

V edycja Festiwalu Gimnastyki i Akrobatyki Sportowej była wyjątkową okazją, by na żywo podziwiać w jednym miejscu tak wielu akrobatów, artystów i sportowców prezentujących najwyższy światowy poziom. W programie imprezy znalazły się m.in. pokazy piramid i układów akrobatyczno-gimnastycznych, skoków na trampolinie, a także liczne nowe atrakcje. Po raz pierwszy w Żorach zaprezentował się duet Delfina i Bartek - zwycięzcy 5 edycji programu „Mam Talent”. Nowością był także pokaz rock’n’rolla akrobatycznego w wykonaniu najlepszej na świecie pary Anna Miadzielec & Jacek Tarczyło - wielokrotnych mistrzów Świata i Europy.  W niezwykłym pokazie Catwomen zaprezentowała  się Aleksandra Bednarz - finalistka ubiegłorocznej edycji „Mam Talent” i brązowa medalistka Mistrzostw Świata Pole Dance 2015. Już po raz trzeci w ramach żorskiego festiwalu, lecz w zupełnie nowym pokazie, zaprezentowała się Anna Filipowska. Jedna z najlepszych akrobatek w naszym kraju tym razem zaskoczyła widzów pokazem w kuli podwieszonej pod dachem hali.

Zupełną nowością był również pokaz akrobatyczny na podwieszanych kołach i szarfie, w wykonaniu wychowanków Anny Filipowskiej z grupy SK Talent. Niesamowite umiejętności panowania nad kołem zaprezentował zaś Patryk Niekłań. Natomiast grupa Acro Team Silesia skupiająca najlepszych akrobatów na Śląsku zachwyciła publiczność dynamicznymi pokazami grupowymi oraz dwójkowymi i trójkowymi. Podobnie jak w poprzednich edycjach imprezy doskonale zaprezentowali się zawodnicy AZS AWF Katowice, zachwycając widzów opanowanymi do perfekcji skokami na trampolinie. Pokazy uświetnił Tomasz Dolski - grający na elektronicznych skrzypcach zdobywca trzeciego miejsca w I edycji programu „Must be the Music-Tylko Muzyka”.

Najnowsze:

Wigilia dla wszystkich mieszkańców, czyli wspólne świętowanie na rynku!

Tradycyjnych świątecznych przysmaków będzie można spróbować podczas „Wigilii dla Mieszkańców”, która zakończy tegoroczny Jarmark Świąteczny na żorskim rynku. Na wszystkich gości oprócz smakołyków czekały będą także inne niespodzianki, w tym darmowa przejażdżka karuzelą.

Trwają zapisy do Wigilijnego Turnieju Dzieci i Młodzieży w Tenisie Stołowym

Już po raz dziewiętnasty w Żorach rozegrany zostanie Wigilijny Turniej Dzieci i Młodzieży w Tenisie Stołowym. Organizatorem wydarzenia jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach. Zgłoszenia przyjmowane są do 21 grudnia.

Wybrano żorskich Wolontariuszy Roku

Pomagają bezinteresownie, poświęcają swój czas, a także oddają serce innym - właśnie tacy są żorscy wolontariusze. I choć nie oczekują w zamian laurów, to każdego roku ich działania zostają docenione. 

Sesja budżetowa Rady Miasta Żory – grudzień 2017

Żorscy radni spotkają się na ostatniej w tym roku sesji Rady Miasta. Sesja budżetowa odbędzie się w czwartek 21 grudnia w sali narad Urzędu Miasta przy Rynku 9. Początek o godz. 14:00.

Mikołaj odwiedził żorski rynek!

Setki mieszkańców i gości z innych miast przybyły w środę na żorski rynek, by w świątecznej scenerii spotkać się z Mikołajem i jego pomocnikami. Dla dzieci i dorosłych przygotowano tego dnia wiele atrakcji i niespodzianek.