Akrobatyczne popisy oczarowały żorzan!

Żorzanie zakochali się w akrobatyce! Już po raz piąty widzowie szczelnie wypełnili halę MOSiR Żory podczas niezwykle widowiskowego Festiwalu Gimnastyki i Akrobatyki Sportowej. Swoimi występami publiczność oczarowały gwiazdy tej dyscypliny sportu i telewizyjnego programu „Mam Talent”.

V edycja Festiwalu Gimnastyki i Akrobatyki Sportowej była wyjątkową okazją, by na żywo podziwiać w jednym miejscu tak wielu akrobatów, artystów i sportowców prezentujących najwyższy światowy poziom. W programie imprezy znalazły się m.in. pokazy piramid i układów akrobatyczno-gimnastycznych, skoków na trampolinie, a także liczne nowe atrakcje. Po raz pierwszy w Żorach zaprezentował się duet Delfina i Bartek - zwycięzcy 5 edycji programu „Mam Talent”. Nowością był także pokaz rock’n’rolla akrobatycznego w wykonaniu najlepszej na świecie pary Anna Miadzielec & Jacek Tarczyło - wielokrotnych mistrzów Świata i Europy.  W niezwykłym pokazie Catwomen zaprezentowała  się Aleksandra Bednarz - finalistka ubiegłorocznej edycji „Mam Talent” i brązowa medalistka Mistrzostw Świata Pole Dance 2015. Już po raz trzeci w ramach żorskiego festiwalu, lecz w zupełnie nowym pokazie, zaprezentowała się Anna Filipowska. Jedna z najlepszych akrobatek w naszym kraju tym razem zaskoczyła widzów pokazem w kuli podwieszonej pod dachem hali.

Zupełną nowością był również pokaz akrobatyczny na podwieszanych kołach i szarfie, w wykonaniu wychowanków Anny Filipowskiej z grupy SK Talent. Niesamowite umiejętności panowania nad kołem zaprezentował zaś Patryk Niekłań. Natomiast grupa Acro Team Silesia skupiająca najlepszych akrobatów na Śląsku zachwyciła publiczność dynamicznymi pokazami grupowymi oraz dwójkowymi i trójkowymi. Podobnie jak w poprzednich edycjach imprezy doskonale zaprezentowali się zawodnicy AZS AWF Katowice, zachwycając widzów opanowanymi do perfekcji skokami na trampolinie. Pokazy uświetnił Tomasz Dolski - grający na elektronicznych skrzypcach zdobywca trzeciego miejsca w I edycji programu „Must be the Music-Tylko Muzyka”.

Najnowsze:

Wielki finał Rajdowych Samochodowych Mistrzostwa Polski w Żorach

Wielkie emocje i ogromną radość najlepszych kierowców rajdowych w naszym kraju mogliśmy obserwować na żorskim rynku. W naszym mieście nagrodzeni zostali zwycięzcy 1. edycji Rajdu Śląska, który był finałową rundą rywalizacji w ramach Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Puchary na żorskiej Starówce odebrali też triumfatorzy czwartej rundy rywalizacji o tytuł Rajdowego Mistrza Śląska.

Wyróżnienia dla wybitnych uczniów i nauczycieli

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszym mieście ponownie nagrodzono najlepszych uczniów oraz nauczycieli. Uroczystość, która odbyła się w kinie „Na Starówce” była okazją do wręczenia stypendiów Prezydenta Miasta dla uczniów, a także medali i nagród dla szczególnie wyróżniających się nauczycieli.

Arkadiusz Tomaszewski wyróżniony za zasługi dla turystyki

Prezes miejskiej spółki Nowe Miasto – Arkadiusz Tomaszewski znalazł się w zaszczytnym gronie osób wyróżnionych za zasługi dla turystyki w naszym regionie. Wręczenie Dyplomów Marszałka Województwa Śląskiego za Zasługi dla Rozwoju Turystyki w 2017 roku odbyło się na Zamku Sułkowskich w Bielsku-Białej, podczas wojewódzkich obchodów Światowego Dnia Turystyki.

Ważna zmiana w zasadach segregacji odpadów

Już od początku listopada w naszym mieście będą obowiązywały zmienione zasady w zakresie selektywnej zbiórki odpadów.

Pełny atrakcji finał Rajdu Śląska w Żorach!

Najbliższy weekend będzie prawdziwym świętem dla miłośników sportów motorowych. Przed nami pierwsza edycja Rajdu Śląska, który w tym roku jest ostatnią rundą rywalizacji w ramach Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Najlepsi kierowcy rajdowi pojawią się na żorskim rynku, gdzie odbędzie się ceremonia nagrodzenia zwycięzców! Z tej okazji organizatorzy zadbali o dodatkowe atrakcje nie tylko dla fanów motoryzacji.