Ewa Swoboda medalistką Halowych Mistrzostw Europy!

Sprinterka z Żor znów udowodniła, że należy do ścisłej czołówki najszybszych kobiet świata. Ewa Swoboda zdobyła brązowy medal Lekkoatletycznych Halowych Mistrzostw Europy w biegu na 60 metrów!

Swój start w zawodach rozgrywanych w Belgradzie podopieczna Iwony Krupy rozpoczęła od półfinałów biegu na 60 metrów. Ewa Swoboda wystartowała w drugiej serii, w której z czasem 7,26 sek. zajęła trzecie miejsce, przegrywając z Brytyjką Ashą  Philip (7,20 sek.) oraz Niemką Lisą Mayer (7,23 sek.). Ostatecznie dzięki dobremu wynikowi awansowała do finałowej ósemki.

W finale żorzanka zaprezentowała się znakomicie. Świetnie wystartowała i ostatecznie przekroczyła linię mety z czasem 7,10 sek., który dał jej brązowy medal Lekkoatletycznych Halowych Mistrzostw Europy! Lepsze od 19-letniej wychowanki UKS „Czwórki” Żory okazały się tylko Asha Philip z czasem 7,06 sek. oraz  Olesia Powh z Ukrainy, która również finiszowała z czasem 7,10 sek., jednak minimalnie wyprzedziła Ewę Swobodę.

fot. Running Creatives

Ewa Swoboda

Najnowsze:

Informacja o jakości powietrza - 16 i 17 grudnia

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje mieszkańców województwa śląskiego, że w najbliższy weekend, tj. 16 i 17 grudnia br. istnieje ryzyko przekroczenia wartości alarmowej 200 µg/m3 dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu. 

Wigilia dla wszystkich mieszkańców, czyli wspólne świętowanie na rynku!

Tradycyjnych świątecznych przysmaków będzie można spróbować podczas „Wigilii dla Mieszkańców”, która zakończy tegoroczny Jarmark Świąteczny na żorskim rynku. Na wszystkich gości oprócz smakołyków czekały będą także inne niespodzianki, w tym darmowa przejażdżka karuzelą.

Trwają zapisy do Wigilijnego Turnieju Dzieci i Młodzieży w Tenisie Stołowym

Już po raz dziewiętnasty w Żorach rozegrany zostanie Wigilijny Turniej Dzieci i Młodzieży w Tenisie Stołowym. Organizatorem wydarzenia jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach. Zgłoszenia przyjmowane są do 21 grudnia.

Wybrano żorskich Wolontariuszy Roku

Pomagają bezinteresownie, poświęcają swój czas, a także oddają serce innym - właśnie tacy są żorscy wolontariusze. I choć nie oczekują w zamian laurów, to każdego roku ich działania zostają docenione. 

Sesja budżetowa Rady Miasta Żory – grudzień 2017

Żorscy radni spotkają się na ostatniej w tym roku sesji Rady Miasta. Sesja budżetowa odbędzie się w czwartek 21 grudnia w sali narad Urzędu Miasta przy Rynku 9. Początek o godz. 14:00.