Ewa Swoboda medalistką Halowych Mistrzostw Europy!

Sprinterka z Żor znów udowodniła, że należy do ścisłej czołówki najszybszych kobiet świata. Ewa Swoboda zdobyła brązowy medal Lekkoatletycznych Halowych Mistrzostw Europy w biegu na 60 metrów!

Swój start w zawodach rozgrywanych w Belgradzie podopieczna Iwony Krupy rozpoczęła od półfinałów biegu na 60 metrów. Ewa Swoboda wystartowała w drugiej serii, w której z czasem 7,26 sek. zajęła trzecie miejsce, przegrywając z Brytyjką Ashą  Philip (7,20 sek.) oraz Niemką Lisą Mayer (7,23 sek.). Ostatecznie dzięki dobremu wynikowi awansowała do finałowej ósemki.

W finale żorzanka zaprezentowała się znakomicie. Świetnie wystartowała i ostatecznie przekroczyła linię mety z czasem 7,10 sek., który dał jej brązowy medal Lekkoatletycznych Halowych Mistrzostw Europy! Lepsze od 19-letniej wychowanki UKS „Czwórki” Żory okazały się tylko Asha Philip z czasem 7,06 sek. oraz  Olesia Powh z Ukrainy, która również finiszowała z czasem 7,10 sek., jednak minimalnie wyprzedziła Ewę Swobodę.

fot. Running Creatives

Ewa Swoboda

Najnowsze:

Wielki finał Rajdowych Samochodowych Mistrzostwa Polski w Żorach

Wielkie emocje i ogromną radość najlepszych kierowców rajdowych w naszym kraju mogliśmy obserwować na żorskim rynku. W naszym mieście nagrodzeni zostali zwycięzcy 1. edycji Rajdu Śląska, który był finałową rundą rywalizacji w ramach Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Puchary na żorskiej Starówce odebrali też triumfatorzy czwartej rundy rywalizacji o tytuł Rajdowego Mistrza Śląska.

Wyróżnienia dla wybitnych uczniów i nauczycieli

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszym mieście ponownie nagrodzono najlepszych uczniów oraz nauczycieli. Uroczystość, która odbyła się w kinie „Na Starówce” była okazją do wręczenia stypendiów Prezydenta Miasta dla uczniów, a także medali i nagród dla szczególnie wyróżniających się nauczycieli.

Arkadiusz Tomaszewski wyróżniony za zasługi dla turystyki

Prezes miejskiej spółki Nowe Miasto – Arkadiusz Tomaszewski znalazł się w zaszczytnym gronie osób wyróżnionych za zasługi dla turystyki w naszym regionie. Wręczenie Dyplomów Marszałka Województwa Śląskiego za Zasługi dla Rozwoju Turystyki w 2017 roku odbyło się na Zamku Sułkowskich w Bielsku-Białej, podczas wojewódzkich obchodów Światowego Dnia Turystyki.

Ważna zmiana w zasadach segregacji odpadów

Już od początku listopada w naszym mieście będą obowiązywały zmienione zasady w zakresie selektywnej zbiórki odpadów.

Pełny atrakcji finał Rajdu Śląska w Żorach!

Najbliższy weekend będzie prawdziwym świętem dla miłośników sportów motorowych. Przed nami pierwsza edycja Rajdu Śląska, który w tym roku jest ostatnią rundą rywalizacji w ramach Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Najlepsi kierowcy rajdowi pojawią się na żorskim rynku, gdzie odbędzie się ceremonia nagrodzenia zwycięzców! Z tej okazji organizatorzy zadbali o dodatkowe atrakcje nie tylko dla fanów motoryzacji.