Ewa Swoboda medalistką Halowych Mistrzostw Europy!

Sprinterka z Żor znów udowodniła, że należy do ścisłej czołówki najszybszych kobiet świata. Ewa Swoboda zdobyła brązowy medal Lekkoatletycznych Halowych Mistrzostw Europy w biegu na 60 metrów!

Swój start w zawodach rozgrywanych w Belgradzie podopieczna Iwony Krupy rozpoczęła od półfinałów biegu na 60 metrów. Ewa Swoboda wystartowała w drugiej serii, w której z czasem 7,26 sek. zajęła trzecie miejsce, przegrywając z Brytyjką Ashą  Philip (7,20 sek.) oraz Niemką Lisą Mayer (7,23 sek.). Ostatecznie dzięki dobremu wynikowi awansowała do finałowej ósemki.

W finale żorzanka zaprezentowała się znakomicie. Świetnie wystartowała i ostatecznie przekroczyła linię mety z czasem 7,10 sek., który dał jej brązowy medal Lekkoatletycznych Halowych Mistrzostw Europy! Lepsze od 19-letniej wychowanki UKS „Czwórki” Żory okazały się tylko Asha Philip z czasem 7,06 sek. oraz  Olesia Powh z Ukrainy, która również finiszowała z czasem 7,10 sek., jednak minimalnie wyprzedziła Ewę Swobodę.

fot. Running Creatives

Ewa Swoboda

Najnowsze:

Posiedzenia komisji Rady Miasta – marzec 2018 r.

Tradycyjnie już w tygodniu poprzedzającym sesję Rady Miasta Żory na swoich posiedzeniach spotkają się radni wchodzący w skład komisji branżowych Rady Miasta. Szczegółowy harmonogram posiedzeń zamieszczamy poniżej.

Sesja Rady Miasta – marzec 2018 r.

Najbliższa sesja Rady Miasta, podczas której żorscy radni spotkają się, by obradować nad ważnymi dla miasta sprawami, odbędzie się w czwartek 22 marca w sali narad Urzędu Miasta przy Rynku 9. Rozpocznie się o godzinie 14:00.

Pobiegnij w blasku pochodni! Startują zapisy do VI Żorskiego Biegu Ogniowego

Biegnąca malowniczymi uliczkami starówki trasa, rozświetlona przez blask płonących pochodni oraz niezwykła atmosfera Święta Ogniowego już po raz szósty przyciągną do Żor biegaczy, spragnionych rywalizacji w Żorskim Biegu Ogniowym! Warto pospieszyć się z zapisami, ponieważ miejsc ubywa błyskawicznie!

Kurier Żorski – nr 2/2018

Już niedługo do domów i mieszkań mieszkańców Żor trafi najnowszy numer Kuriera Żorskiego. Zapraszamy do zapoznania się z miejskim biuletynem w wersji elektronicznej.

Zaszczep swoje dziecko za darmo przeciwko pneumokokom

Dzieci, które urodziły się w latach 2013–2016 i nie były zaszczepione przeciwko pneumokokom mogą teraz skorzystać ze szczepienia za darmo! Bezpłatną szczepionkę otrzymają dzieci w wieku do 5 lat, które nie podlegają obowiązkowi szczepień przeciwko pneumokokom.