Uczciliśmy pamięć Żołnierzy Wyklętych

Uroczystym złożeniem kwiatów pod pomnikiem Żołnierzy Wyklętych, mieszczącym się na terenie cmentarza przy ul. Ks. Klimka, uczczono w naszym mieście Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Hołd Żołnierzom Wyklętym oddali przedstawiciele władz miasta, żołnierze, policjanci, strażacy, harcerze oraz wielu innych mieszkańców naszego miasta. Uroczystość rozpoczął hymn państwowy, a następnie delegacje z Waldemarem Sochą, Prezydentem Miasta na czele, złożyły kwiaty pod pomnikiem poświęconym Żołnierzom Wyklętym. W uroczystościach wzięli udział także goście specjalni - członkowie rodziny kapitana Wiktora Kani. Wiktor Kania, pseudonim „Andrzej” był mieszkańcem Żor i komendantem Komendy Powiatowej KWP „Leśniczówka” na powiat rybnicki. Za działalność w podziemiu Minister Obrony Narodowej pośmiertnie awansował go do stopnia kapitana Wojska Polskiego.

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” został ustanowiony na mocy ustawy z 11 lutego 2011 roku, jako święto państwowe poświęcone żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.

Najnowsze:

Wigilia dla wszystkich mieszkańców, czyli wspólne świętowanie na rynku!

Tradycyjnych świątecznych przysmaków będzie można spróbować podczas „Wigilii dla Mieszkańców”, która zakończy tegoroczny Jarmark Świąteczny na żorskim rynku. Na wszystkich gości oprócz smakołyków czekały będą także inne niespodzianki, w tym darmowa przejażdżka karuzelą.

Trwają zapisy do Wigilijnego Turnieju Dzieci i Młodzieży w Tenisie Stołowym

Już po raz dziewiętnasty w Żorach rozegrany zostanie Wigilijny Turniej Dzieci i Młodzieży w Tenisie Stołowym. Organizatorem wydarzenia jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach. Zgłoszenia przyjmowane są do 21 grudnia.

Wybrano żorskich Wolontariuszy Roku

Pomagają bezinteresownie, poświęcają swój czas, a także oddają serce innym - właśnie tacy są żorscy wolontariusze. I choć nie oczekują w zamian laurów, to każdego roku ich działania zostają docenione. 

Sesja budżetowa Rady Miasta Żory – grudzień 2017

Żorscy radni spotkają się na ostatniej w tym roku sesji Rady Miasta. Sesja budżetowa odbędzie się w czwartek 21 grudnia w sali narad Urzędu Miasta przy Rynku 9. Początek o godz. 14:00.

Mikołaj odwiedził żorski rynek!

Setki mieszkańców i gości z innych miast przybyły w środę na żorski rynek, by w świątecznej scenerii spotkać się z Mikołajem i jego pomocnikami. Dla dzieci i dorosłych przygotowano tego dnia wiele atrakcji i niespodzianek.