Uczciliśmy pamięć Żołnierzy Wyklętych

Uroczystym złożeniem kwiatów pod pomnikiem Żołnierzy Wyklętych, mieszczącym się na terenie cmentarza przy ul. Ks. Klimka, uczczono w naszym mieście Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Hołd Żołnierzom Wyklętym oddali przedstawiciele władz miasta, żołnierze, policjanci, strażacy, harcerze oraz wielu innych mieszkańców naszego miasta. Uroczystość rozpoczął hymn państwowy, a następnie delegacje z Waldemarem Sochą, Prezydentem Miasta na czele, złożyły kwiaty pod pomnikiem poświęconym Żołnierzom Wyklętym. W uroczystościach wzięli udział także goście specjalni - członkowie rodziny kapitana Wiktora Kani. Wiktor Kania, pseudonim „Andrzej” był mieszkańcem Żor i komendantem Komendy Powiatowej KWP „Leśniczówka” na powiat rybnicki. Za działalność w podziemiu Minister Obrony Narodowej pośmiertnie awansował go do stopnia kapitana Wojska Polskiego.

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” został ustanowiony na mocy ustawy z 11 lutego 2011 roku, jako święto państwowe poświęcone żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.

Najnowsze:

Wielki finał Rajdowych Samochodowych Mistrzostwa Polski w Żorach

Wielkie emocje i ogromną radość najlepszych kierowców rajdowych w naszym kraju mogliśmy obserwować na żorskim rynku. W naszym mieście nagrodzeni zostali zwycięzcy 1. edycji Rajdu Śląska, który był finałową rundą rywalizacji w ramach Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Puchary na żorskiej Starówce odebrali też triumfatorzy czwartej rundy rywalizacji o tytuł Rajdowego Mistrza Śląska.

Wyróżnienia dla wybitnych uczniów i nauczycieli

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszym mieście ponownie nagrodzono najlepszych uczniów oraz nauczycieli. Uroczystość, która odbyła się w kinie „Na Starówce” była okazją do wręczenia stypendiów Prezydenta Miasta dla uczniów, a także medali i nagród dla szczególnie wyróżniających się nauczycieli.

Arkadiusz Tomaszewski wyróżniony za zasługi dla turystyki

Prezes miejskiej spółki Nowe Miasto – Arkadiusz Tomaszewski znalazł się w zaszczytnym gronie osób wyróżnionych za zasługi dla turystyki w naszym regionie. Wręczenie Dyplomów Marszałka Województwa Śląskiego za Zasługi dla Rozwoju Turystyki w 2017 roku odbyło się na Zamku Sułkowskich w Bielsku-Białej, podczas wojewódzkich obchodów Światowego Dnia Turystyki.

Ważna zmiana w zasadach segregacji odpadów

Już od początku listopada w naszym mieście będą obowiązywały zmienione zasady w zakresie selektywnej zbiórki odpadów.

Pełny atrakcji finał Rajdu Śląska w Żorach!

Najbliższy weekend będzie prawdziwym świętem dla miłośników sportów motorowych. Przed nami pierwsza edycja Rajdu Śląska, który w tym roku jest ostatnią rundą rywalizacji w ramach Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Najlepsi kierowcy rajdowi pojawią się na żorskim rynku, gdzie odbędzie się ceremonia nagrodzenia zwycięzców! Z tej okazji organizatorzy zadbali o dodatkowe atrakcje nie tylko dla fanów motoryzacji.