Ważne komunikaty

Wyrazy współczucia

Władze oraz mieszkańcy miasta Żory przekazują wyrazy współczucia rodzinie i bliskim oraz wszystkim tym, których dotknęła śmierć Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Bezpłatne poniedziałki dla mieszkańców!

W każdy poniedziałek mieszkańcy naszego miasta będą mogli zupełnie za darmo skorzystać z ciekawej oferty kulturalnej, sportowej i edukacyjnej. Startuje program „Bezpłatne poniedziałki dla mieszkańców!”. Przedstawiamy obecnie obowiązującą ofertę, którą będziemy na bieżąco aktualizowali.

Rozstrzygnięto konkurs ofert nr 4/2019

Rozstrzygnięto otwarty konkurs ofert nr 4/2019 na realizację w 2019 roku zadań publicznych miasta Żory na rzecz jego mieszkańców, w zakresie ochrony i promocji zdrowia, działań na rzecz osób w wieku emerytalnym, osób niepełnosprawnych oraz działań na rzecz integracji europejskiej oraz rozwijania kontaktów i współpracy między społeczeństwami.

Rozstrzygnięto konkurs ofert nr 3/2019 - zadanie 1 c)

Rozstrzygnięto otwarty konkurs ofert nr 3/2019 na realizację w 2019 roku zadań publicznych miasta Żory na rzecz jego mieszkańców, w zakresie zadania 1 c), czyli organizowania zajęć pozalekcyjnych dla dzieci i młodzieży,  służących prowadzeniu zdrowego stylu życia, jako alternatywy spędzania czasu.

Odśniezanie chodnika

Przypominamy mieszkańcom o obowiązku odśnieżania chodników przylegających do ich posesji. Wynika on z ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

Likwidacja przystanku autobusowego „Dworcowa-Kolejowa”

Od 14 stycznia 2019 r. autobusy Bezpłatnej Komunikacji Miejskiej nie będą obsługiwały przystanku „Dworcowa-Kolejowa”.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy ostrzega, że na terenie województwa śląskiego mogą wystąpić opady śniegu.

Wyniki - 2/2019 i 3/2019

Rozstrzygnięto II i III otwarty konkurs ofert na realizację w 2019 roku zadań publicznych miasta Żory na rzecz jego mieszkańców.

Wyniki otwartego konkursu ofert nr 4/2019 – zadanie 4 a)

Rozstrzygnięto otwarty konkurs ofert nr 4/2019 na realizację w 2019 roku zadań publicznych miasta Żory na rzecz jego mieszkańców.

Wesołych Świąt

Wesołych Świąt!

Budżet miasta na 2019 rok

Podczas sesji Rady Miasta Żory, która odbyła się w czwartek, 20 grudnia żorscy radni jednogłośnie uchwalili budżet miasta na 2019 rok. Na przyszły rok zaplanowano wiele ciekawych przedsięwzięć, przeznaczają rekordowe 100 milionów złotych na wydatki inwestycyjne!

Świąteczno-noworoczne rozkłady jazdy autobusów BKM

W okresie świąt Bożego Narodzenia oraz Sylwestra i Nowego Roku według zmienionego rozkładu jazdy będą kursowały autobusy Bezpłatnej Komunikacji Miejskiej w Żorach.

Wielka Wigilia na Rynku

Muzyka na żywo w wykonaniu kapeli góralskiej, prezentacja śląskich zwyczajów świątecznych oraz możliwość spróbowania tradycyjnych, świątecznych przysmaków, to atrakcje, czekające na wszystkich uczestników Wielkiej Wigilii na Rynku!

Najnowsze:

Charytatywny koncert „Gramy dla Artura”

Już w najbliższą sobotę w naszym mieście odbędzie się charytatywny koncert pt. „Gramy dla Artura”, z którego cały dochód przeznaczony zostanie na leczenie młodego mieszkańca Żor.

Informacja o jakości powietrza – 18-20 stycznia 2019 r.

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach informuje o jakości powietrza w województwie śląskim. Dziś w Żorach jakość powietrza jest umiarkowana. Prognozy wskazują, że w sobotę jakość powietrza będzie umiarkowana, a w niedzielę zła.

Półkolonie zimowe na sportowo z MOSiR Żory

„Mega sportowe półkolonie zimowe” to propozycja Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Żorach, przygotowana specjalnie na ferie zimowe dla dzieci w wieku 6-13 lat. Liczne zajęcia sportowe, a także inne atrakcje gwarantują, że nikt nie będzie się nudził.

UOKiK ostrzega przed firmą GELDOR ARTUR KARWOT

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał ostrzeżenie przed firmą GELDOR Artur Karwot z Rybnika. Jej działalność może narazić wiele osób na znaczne straty finansowe.

Wyrazy współczucia

Władze oraz mieszkańcy miasta Żory przekazują wyrazy współczucia rodzinie i bliskim oraz wszystkim tym, których dotknęła śmierć Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.